Україна має намір укласти угоду про заохочення і захист інвестицій з Фондом міжнародного розвитку ОПЕК (Організації країн-експортерів нафти), повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«Зокрема, угодою передбачається надання інвесторам з обох сторін режиму найбільшого сприяння щодо створення, придбання і розширення інвестицій, закріплення гарантії від незаконної експропріації та націоналізації інвестицій, і про вільне перекладі платежів», — підкреслив директор юридичного департаменту Мінекономрозвитку Олексій Перевезенцев.

Згідно з повідомленням, підписання даної угоди сприятиме залученню інвестицій в економіку України, підтримки малих і середніх підприємств в різних сферах, зокрема, інфраструктури, енергетики, агропромислового комплексу.

Як повідомлялося, обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) на 1 липня 2016 року склав 44,791 млрд дол., Що на 2,282 млрд дол., Або на 5,4%, більше показника на початок року на рівні 42,509 млрд дол .

1 травня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», положення якого спрямовані на дерегуляцію господарської діяльності акціонерних товариств та впровадження високих вимог для публічних акціонерних товариств, акції яких включені до біржового реєстру.