Зростання цін на молочні продукти для споживачів восени складе 15-20% у зв’язку з подорожчанням кормів і зростанням комунальних тарифів, скороченням виробництва і зростанням цін на цю продукцію на світовому ринку, повідомила прес-служба Асоціації виробників молока з посиланням на аналітика Яну Музиченко.

Згідно з повідомленням, з середини серпня до середини вересня закупівельна ціна на молоко екстра-класу зросла на 6%, до 6,16 грн / кг, а на молоко від господарств населення — на 2%, до 3,15 грн / кг. «На зростання цін вплинули три основні чинники: відновлення світового ринку молока, скорочення виробництва і збільшення собівартості … З огляду на всі перераховані вище факти, ціни на молочну продукцію восени для споживачів можуть вирости на 15-20%», — цитує Музиченко прес-служба.

Згідно з повідомленням, стабілізацію світового молочного ринку відображають торги Global Dairy Trade, на яких з початку серпня спостерігається стабільно зростаюча тенденція. Крім цього, експерти відзначають стабільний попит на молочні продукти.

Музиченко також зазначила, що за підсумком січня-серпня 2016 року виробництво молока в Україні скоротилося на 2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склало 7,2 млн тонн. Це сталося у зв’язку зі скороченням поголів’я. Крім того, експерти очікують і традиційного зменшення продуктивності корів в осінньо-зимовий період.

Зростання собівартості виробництва молока відбувається через подорожчання кормів і збільшення тарифів на комунальні послуги, в першу чергу на електроенергію. «Крім того, незважаючи на те, що фермери платять акцизи на дороги, існує маса обмежень для їх використання. Молочники не можуть перевозити свою продукцію днем, а також їм обмежили вага вантажу. Фермери можуть на одній вантажівці перевозити тільки до 20 тонн молока. Як наслідок, такі обмеження сприяють зростанню цін », — підкреслила Музиченко.

Як повідомлялося, за прогнозами експертів, цієї осені в магазинах молоко 2,5% жирності в поліетиленовій упаковці буде коштувати 16,20 грн / кг, кефір — близько 21 грн / кг, масло 82% жирності — 155-160 грн / кг, а спред (72,5%) — 67-70 грн / кг. Як прогнозує голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, надходження молока на українські переробні підприємства в 2016 році скоротиться в порівнянні з 2015 роком на 7-9% і складе 4,2-4,3 млн тонн.