Міністерство аграрної політики і продовольства веде переговори з Європейською комісією про виділення окремих квот на безмитне ввезення органічної продукції в ЄС, щоб виробники звичайної і біо-продукції не претендували на одну і ту ж квоту, повідомила журналістам заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«Ми вважаємо, що це неправильно, враховуючи буйне розвиток нашого органічного виробництва та експорту. Тому є така тема, вона в роботі », — сказала Трофімцева.

Вона зазначила, що переговори ведуться також і в напрямку зниження регуляторних бар’єрів для експорту української органічної продукції в ЄС.Зокрема, темою дискусій є необхідність подвійної перевірки біо-продукції на відповідність стандартам при експорті — перед перетином кордону і в країні призначення.

Як повідомлялося, за даними Федерації органічного руху України, за останні вісім років споживання органічних продуктів в Україні зросла в 34 рази — до 17 млн євро в 2015 році з 0,5 млн євро в 2008 році. За площами, зайнятим під органічним виробництвом, Україна займає 22-е місце в світі. Українські фермери, яких в 2015 році налічувалося 210, вирощують біопродукції на 410 тис. Га. Обсяги якого традиційно перевищують внутрішнє споживання і в останні роки коливаються від 35 до 50 млн євро. Більше 80% експорту йде в ЄС.

В кінці червня міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий заявив, що українській стороні вдалося переконати представників Європейського Союзу в тому, що квоти на аграрну продукцію, яка поставляється на ринок ЄС, не є постійними цифрами і їх можна переглянути в бік збільшення.