Українським фермерам часто не вистачає економічної освіти для оцінки ризиків і доцільності ведення тих чи інших видів господарства, тому є необхідність розширити можливості для його отримання.

Таку думку висловила журналістам заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«Фермери щороку витрачають останні гроші на засоби захисту рослин, добрива, ще на щось, абсолютно підраховуючи, чи потрібно це робити, чи потрібно вносити туди стільки добрив, як від цього залежить врожайність, змінюється вона взагалі, скільки вони витрачають на гектар. Хто цим займається серед малих і середніх підприємців? Не вміють вони цього робити. У США фермери повинні мало не сертифікат від Чиказької біржі отримувати. У нас щось подібне було б теж не погано для фермерів мати, тому що якісь елементарні економічні знання у нас дуже часто абсолютно відсутні », — сказала Трофімцева.

Зокрема, вона зазначила, що недолік економічної освіти стримує розвиток органічного виробництва в Україні.

«Коли говориш, у вас тут така земля, такі умови, переходите на органічне виробництво, у відповідь чуєш« та ну, яке там ». А чому «яке там»? Ти вважав, ти дивився, за якою ціною ти можеш продати таку ж продукцію, тільки органічну? »- Розповіла Трофімцева.

Разом з тим, вона зазначила, що розвитку органічного виробництва також не сприяє відсутність в законодавчій базі всіх необхідних підзаконних актів, які необхідно прийняти Кабінету міністрів і Мінагропроду.

Як повідомлялося, Продовольча і сільськогосподарська організації ООН (FAO) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) фінансують освітні програми для фермерів в Україні, які присвячені питанням ґрунтознавства, технологій виробництва різних видів культур, специфіку механізації в умовах невеликого фермерського господарства, а також економічним і маркетинговим аспектам агробізнесу.