Міністерство фінансів до кінця поточного тижня винесе на розгляд Кабінету міністрів України законодавчі ініціативи щодо вдосконалення податкової системи, що передбачають поліпшення адміністрування податків і посилення боротьби з корупцією. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні уряду у вівторок.

«Ті зміни до Податкового кодексу, які ми розробляємо і подамо до Кабінету міністрів до кінця поточного тижня, вони спрямовані якраз на те, щоб прибирати можливості для корупції в ГФС. Там вирішується проблема і оптимізується процес по ПДВ, вирішуються проблеми з базами даних, які будуть адмініструватися поза УКРІНФОРМ, а також ліквідується податкова поліція. Сьогодні буде цей закон (про ліквідацію податкової поліції) внесений до Кабінету міністрів. УКРІНФОРМ стане більш сервісно орієнтована », — сказав він.

За словами Данилюка, Мінфін до наступного засідання Кабінету міністрів також підготує аналіз впровадження «Єдиного вікна» на митниці із зазначенням державних органів і конкретних чиновників, які перешкоджають його впровадженню.

Як повідомлялося, проведення податкової реформи є одним із пріоритетів роботи уряду і частиною зобов’язань України перед ключовими кредиторами, включаючи Міжнародний валютний фонд. Мінфін в рамках підготовки реформи представив на обговорення громадськості свої пропозиції щодо змін Податкового кодексу, які включають зміна податкових ставок, а також передачу функцій управління базами даних безпосередньо в Мінфін і скорочення функцій Державної фіскальної служби як органу, який курирує роботу податкової та митної служби, переважно до сервісної складової.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав провести в Україні глибоку податкову реформу і потім накласти мораторій на будь-які зміни в податковій системі і податковому законодавстві терміном на 3-5 років.