Вирощування горіхів є відмінним варіантом організації бізнесу для тих людей, у яких є у володінні особисті підсобні господарства.

Якщо земельна площа не перевищує одного гектара, то підприємцю можна не реєструватися як ІП, оскільки воно не вважається формою підприємництва.

бізнес на вирощуванні горіхівУ разі якщо бізнесмен хоче вирощувати горіхи на ділянці з більшою площею, то йому потрібно буде оформити ІП або ТОВ.

Бізнес по вирощуванню горіхів

Перед тим як приступати до реалізації подібної бізнес-ідеї , потрібно зважити мінуси і плюси подібного починання.

Необхідно відзначити, що вирощування горіхів — це бізнес, розрахований на довгострокову перспективу.

 

Як організувати бізнес по вирощуванню горіхів

Багато горіхові дерева починають плодоносити тільки після 5 років після їх висадки. Ось чому стартові витрати окупляться не так швидко, як хотілося б. З іншого боку, горіхи — це товар, на який завжди існує високий попит.

Його можна буде легко збути за привабливою вартістю.

Вирощування горіхів можна перетворити в сімейний бізнес, оскільки багато сортів дерев плодоносять протягом декількох десятків років.

Бізнесмен може спеціалізуватися на вирощуванні волоського горіха, ліщини або каштана.

Культивувати останній сорт має сенс тільки на півдні Росії, оскільки саджанці погано переносять холоду.

Бізнесмен також повинен врахувати, що каштан вимогливий до якості грунту, вона повинна бути добре удобрена.

як організувати бізнес по вирощуванню горіхів

Вартість одного саджанця становить 250 рублів. Щоб засадити один гектар, потрібно буде придбати близько 120 рослин, витративши 30 тисяч рублів. Каштан почне плодоносити через 4-6 років.Підприємець зможе збирати до 150 кілограмів горіхів на рік.

Ринкова вартість одного кілограма такої продукції становить близько 400 рублів. Для збору врожаю бізнесменові потрібно буде придбати спеціальну техніку і найняти на роботу помічників.

Вибір сорту горіха для культивації багато в чому залежить від розміру стартового капіталу починаючого підприємця. Саджанці ліщини стоять трохи більше, ніж саджанці каштана (близько 300 рублів).

Найбільше коштів доведеться вкласти в покупку саджанців волоського горіха, оскільки їх вартість досягає 400 рублів. Однак ринкова ціна такої продукції на порядок вище.

Збувати вирощені горіхи можна підприємствам харчової та косметичної промисловості, власникам спеціалізованих магазинів, супермаркетам, оптових базах і т.д.