Організація сільськогосподарського бізнесу є цілком доступною системою заробітку на території пострадянського простору. Ця бізнес-ідея  допоможе в організації бізнес проекту, а так само відповість на багато питань, пов’язаних з нюансами даного виду заробітку.

бізнес-ідея відкриття тепличного господарства

Бізнес по відкриттю тепличного господарства

Багато фахівців сходяться в єдиній думці, що з усіх видів сільськогосподарського бізнесу, саме тепличний є найбільш прибутковим.

Як організувати бізнес з відкриття тепличного господарства

На першому етапі, ще задовго до закупівлі необхідного обладнання, необхідно вирішити, що саме буде вирощуватися в теплицях. Якщо вирішено садити овочі, то найбільш затребуваними на ринку вважаються огірки і помідори, якщо ж ягоди — то однозначно, полуниця.

 

Також варто розглянути варіант вирощування різних видів зелені. Важливо в такій справі і вибір місця, де буде розміщуватися устаткування. Бажано, щоб неподалік знаходилися автомобільні дороги.

Види тепличних господарств

Теплиці можуть бути самих різних розмірів, і, виходячи з цього — різних видів. У тому випадку, якщо не планується наймати додаткову робочу силу, і всі роботи будуть виконуватися однією людиною, то не має сенсу купувати великі земельні ділянки.

В цьому випадку може згодитися навіть щодо невелику ділянку біля дачного будинку.

Тепер про господарстві середніх і великих розмірів. Якщо виробництво буде більшим, то це вимагає обов’язкової реєстрації свого бізнесу в податкову службу.

Коли мова йде про великому сільськогосподарському подібному виробництві, то під ним мається на увазі охоплення великих територій.

як організувати бізнес з відкриття тепличного господарства

Цей бізнес вимагає додаткові сили для обробки землі та збору продукції. Іноді велике виробництво вимагає реєстрації компанії як ТОВ, але в більшості випадків можна вдатися лише до реєстрації ІП або СФГ.

Як вибрати теплицю для свого господарства

Після того, як вищевказані моменти враховані, зроблені необхідні заміри і виділена відповідна область на ділянці, потрібно придбати матеріали для побудови теплиць.

На даному етапі найбільш логічним і простим способом може здатися покриття каркаса матеріалом з плівки, але такі теплиці не підійдуть для вирощування рослин, якщо виробництво планується не припиняти протягом року.

Краще за все в якості основного матеріалу використовувати скло.

Створення проекту тепличного господарства

Необхідно скласти докладний бізнес-план, де повинні бути враховані безліч важливих моментів, таких як близькість ділянки від автодоріг, вид вирощуваних культур, вартість обладнання та земельної ділянки, а також ціна на продукцію і відсутність або наявність конкуренції в конкретному регіоні.

Створений проект повинен передбачати не тільки грошові витрати, але і описувати дії при можливих форс-мажорних обставин.