Аграрний сектор — це джерело незамінних для нас продуктів харчування, серед яких особливе значення мають молоко і кисломолочні продукти.

бізнес-ідея відкриття молочної ферми

В останні роки відзначається тенденція зростання попиту на них, що в свою чергу говорить про перспективність бізнес-ідеї  відкриття молочної ферми.

Свого часу молочне скотарство як в державному, так і в приватному секторі не задовольняло попит. У наші дні ситуація дещо інша — збільшується кількість підприємств, що спеціалізуються на розведенні молочної худоби.

У той же час практично всі росіяни споживають молоко в кількості, яка менше рекомендованих міжнародних норм.

Бізнес по відкриттю молочної ферми

Сьогодні держава орієнтована на заміщення імпортної продукції, тому воно в міру можливості надає допомогу вітчизняному тваринництву, що зайвий раз підтверджує спроможність проекту, в основі якого лежить відкриття молочної ферми .

Не можна не відзначити наступний факт — фінансові інститути, страхові компанії, інвестори все більше цікавляться сільськогосподарськими підприємствами.

Для залучення сторонніх коштів природно потрібно бізнес план молочної ферми, який приверне увагу джерел сторонніх коштів.

Як організувати бізнес з відкриття молочної ферми

Розглянемо приблизний бізнес-план молочної ферми:

Молочна ферма розрахована на 280 тварин. Порода — Голштинська. Планується, що удій за лактацію становитиме від 6000 до 9000 л.

 

Висока продуктивність корів і належну якість молока гарантується зарубіжної технологією годівлі, утримання, автоматизованим процесом доїння.

Слід підкреслити, що зарубіжні підходи (наприклад, голландські) до розведення молочної худоби в порівнянні з такими вітчизняними вимагають менших затрат ручної праці, і при цьому помітно скорочують фінансові витрати.

Як доїльного обладнання буде використовуватися обладнання типу «Ялинка» (альтернатива — «Тандем»), яка розрахована на 8 тварин (одна доїльна яма).

Тварини основного стада будуть міститися протягом року в стійлах. Раціон — стабільний незалежно від сезону року) — виключить ймовірність коливань продуктивності корів.Система змісту — безприв’язна.

З метою видалення гною буде придбаний міні-трактор. Скребкові та інші транспортери свідомо виключені, так як вони пов’язані з великими витратами.

Добовий обсяг отриманого молока — до 6000 т.

Продукція в основному буде реалізовуватися молокозаводам.

Орієнтовна ціна літра молока — 7 р. (Розфасований варіант — 10 р.).

Етапи реалізації бізнес-проекту

Кращий час для початку реалізації ідеї — літо.

Підготовка до відкриття молочної ферми

Вона займе не менше 5 місяців.

На цьому етапі будуть шукатися гроші для реалізації бізнес-ідеї, доопрацьовуватися бізнес-план (велика ймовірність зміни цін на молоко), укладатися договори постачальниками.

Також будуть вирішуватися питання, пов’язані зі збутом продукції, техніко-економічним обґрунтуванням.

як організувати бізнес з відкриття молочної ферми

Будівництво, монтажні роботи

На це буде потрібно як мінімум 4 місяці. Планується зведення корівника, обладнання доїльного залу, сховища та інших допоміжних об’єктів.

На цьому етапі сформується робочий штат, проведуть пуско-налагоджувальні роботи, визначиться кормова база (плануються власні корми), придбаються нетелі раніше зазначеної породи.

Старт молочного бізнесу

Продовжиться заготівля кормів, визначаться оптимальні канали збуту, налагодиться облік і контроль. На цьому етапі молочна ферма почне працювати відповідно до ТЕО.

Кормова база для молочної ферми

Місцезнаходження пасовищ, полів — біля молочної ферми.

Корми будуть представлені районованими сортами культур, в тому числі конюшиною червоним, викою ярою, вівсом, кукурудзою, багаторічними злаками …

У структурі раціону передбачені сінаж, силос. Концентрати можна купувати, але дешевше обзавестися своїм комбікормовим міні-заводом.

Крім цього, у другому випадку невикористаний комбікорм стане додатковим джерелом доходу. Для реалізації будівельного проекту заводу буде потрібно в середньому 130000 р.

Основні елементи, за якими буде збалансовуватися раціон: білок, кальцій, фосфор і інші мінеральні речовини. Кожен вид корму в лабораторних умовах буде перевірятися на якість. Обов’язковий компонент раціону — сода.

бізнес на відкритті власної молочної ферми

Виробництво і збут молочної продукції

Для повноцінної роботи ферми необхідно придбати лінію з розливу і упаковці продукції.Технологія включить високотемпературну обробку молока, його розфасовку.

Молоко буде затребуване серед місцевих магазинів, пунктів громадського харчування, молокопереробних підприємств, в приватному секторі.

Перспективи молочного бізнесу

Вихід на самоокупність дозволить освоїти нові сільгоспугіддя, збільшити поголів’я тварин, розширити асортимент продукції, обзавестися своїми торговими точками, інтегрувати в роботу ферми розведення інших сільськогосподарських тварин і птиці.