Бізнес на вирощуванні та продажу грибів завжди вважався одним з найбільш рентабельних.

Справа в тому, що подібна продукція користується великим попитом.

Гриби — безцінне джерело білка. З цього продукту можна готувати різні страви.Підвищеним попитом така продукція користується під час постів і на цьому можна реалізувати відмінну бізнес-ідею .

Бізнес на зборі та продажу лісових грибів

На продажу грибів можна нескладно відкрити власну справу .

Однак не у всіх підприємців є кошти, щоб організувати бізнес на вирощуванні грибів в тепличних умовах.

Чудовою альтернативою цього виду діяльності є збірно-грибний бізнес. По суті, для його організації необхідно тільки наявність вільного часу.

 

Як організувати бізнес по збору та продажу грибів

Щоб почати такий бізнес, потрібно порадитися з місцевими грибниками, дізнатися, в яких місцях найкраще почати збір. Бажано збирати ті гриби, на які існує високий попит (наприклад, лисички).

Вартість кілограма таких грибів складає близько 100 рублів. Якщо підприємець планує організувати широкомасштабний збірно-грибний бізнес, то йому потрібно буде отримати ліцензію на здійснення цього виду діяльності у місцевої влади.

Свіжозібране гриби зберігаються тільки протягом декількох діб, після чого вони починають втрачати товарний вигляд. Ось чому підприємцю необхідно організувати швидку реалізацію продукції.

Бажано, щоб у бізнесмена був особистий автомобіль. Це дозволить доставляти гриби до місця реалізації в найкоротші терміни.

Підприємець може здійснювати оптові поставки грибів місцевим заводам і фабрикам, які спеціалізуються на їх консервуванні.

При бажанні можна знайти багато каналів збуту продукції.

Безпрограшним варіантом є співпраця з місцевими ресторанами і кафе, в меню яких є страви з грибів (жульени, супи і т.д.).

Нереалізовані гриби можна заморожувати або сушити. Сушка проводиться або в спеціальній електросушарці, або в печі.

В процесі термічної обробки вага грибів зменшується в 10 разів. Однак їх вартість збільшується до 600-1000 рублів за кілограм, що дозволить отримувати непоганий прибуток.

До того ж, гриби можна маринувати, а потім продавати приватним особам. При бажанні підприємець може відкрити власну торгову точку. На початковому етапі функції продавця зможе здійснювати сам підприємець.

Надалі, коли обсяги продажів збільшаться, можна буде найняти на роботу співробітників.