Підприємець і бізнесмен. Більшість людей виділяють ці два терміни як один, але є ті, хто бачить різницю в них. Давайте ж ми з вами зараз з’ясуємо, чи є реальна різниця між підприємцем і бізнесменом або ж це два однакових слова?
як відрізнити підприємця від бізнесмена

У випадку якщо ви вирішите розпитати своїх друзів і знайомих, то в більшості випадків все дадуть відповідь що слова бізнесмен і підприємець це одне і те ж саме — синоніми, ними позначають людину, яка займається певною діяльністю, яка спрямована на те, щоб витягувати матеріальну вигоду з справи.

Дуже багато людей вважають, що саме слово «бізнесмен» у нас з вами з’явилося тільки завдяки віянню з заходу, і що бізнесмен — це всього лише той самий підприємець, але по-англійськи. З цим важко не погодитися, так як з одного боку, так і є. І ті й інші займаються своєю справою. Але ось є все ж особливість, яка дозволяє розрізнити їх: початок їх діяльності, підхід до самої справи і власне організація.

Як слово «бізнесмен» позначає саме законодавство? Одна з причин, через яку в нашому суспільстві народ не розрізняє ці два поняття, так це те, що в нашому законодавстві в країні просто на просто відсутнє саме поняття «бізнесмен».
хто такий бізнесмен

 

Є лише слово «індивідуальний підприємець». Слухаючи кодексу, підприємцем вважається людина, яка змогла пройти процедуру оформлення своєї підприємницької діяльності і був зареєстрований в спеціальних органах, при цьому без освіти юр. особи.

До підприємницької діяльності ми можемо віднести надання різного роду послуг, продаж товарів або ж виготовлення, а також використання майнових об’єктів.

Для того щоб у все ціле називати себе підприємцем, все діяльність обов’язково повинна бути систематичною а не одиничної. У випадки ведення підприємницької діяльності, у людини з’являється ризик, що вони позбудеться всього свого майна.

Приблизно ось такий опис слова «підприємець» ви знайдете в документах по законодавству, а ось поняття «бізнесмен», буде розцінено як вже синонім вищезгаданого.Також присутній і бізнес література, яка нам з вами говорить про те, що ці два поняття мають ряд різних.

Підприємець і бізнесмен — в чому ж тут відмінності?

Якщо ми з вами звернемося до літератури по бізнесу, той тут ми зможемо знайти найголовніші відмінності між поняттями, і ось наведемо вам кілька з них: підприємець це особа, яка працює над тим, що реалізує нові ідеї, створенням нових послуг і товарів, а також нових методів для заробітку.

Модернізацію вже існуючих на ринку товарів і послуг також можна віднести до цього.Давайте наведемо приклади підприємців, і так першим можна взяти того ж Марка Цукерберга, який зумів створити універсальний сайт, повністю новий майданчик для спілкування, розваги та найголовніше для заробітку. Цукерберга можна сміливо назвати підприємцем.

бізнесмен

А ось бізнесменом ми можемо назвати людину, яка взяла вже готовий бізнес, або ж у своїй роботі використовує вже відому і популярну модель ведення бізнесу.

Людина, який відкрив свій продуктовий магазин (яких є неймовірна кількість) може називати себе бізнесменом. Павло Дуров, людина, що зуміла успішно зімітував модель Цукерберга і відкрив свою власну соц. мережу — він же бізнесмен.

Побачив — змоделював — прибуток. Ось справжня формула бізнесмена.

Якщо ви є творчою людиною, у вас велика фантазія і без особливих зусиль можете генерувати величезну кількість ідей, то ви, швидше за все, станете підприємцем. На жаль, навчиться бути підприємцем неможливо. Ця жилка або ж дається вам при народженні або ж її не буде.

А ось в плані «бізнесмен» — це свого родна професія, якій можна навчитися. Всьому цьому вчать спеціалізовані курси і школи, в стінах яких вам розкажуть як стати успішним бізнесменом. Найпопулярніша у світі бізнес школа — MBA, вона знаходиться при університеті Гарварду.

Черговим відмінністю між бізнесменами та підприємцями є — ніша, яку вони хочуть зайняти. Як правило, підприємці працюють в найновіших або ж малонасищенних нішах, іноді створюють свої власні.

Де вони знаходяться без будь-якої конкуренції або зводять все їх число до мінімуму. А ось самі бізнесмени, схильні вибирати ті, де вже давно кипить робота, де все вже досліджено і насичене людьми.

Природно, що там низька рентабельність і на порядок вище конкуренція. Але ось обороти бізнесу перевищують всі очікування, від чого бізнесмени і живуть там.

Якщо підсумувати все вищесказане, напрошується єдиний висновок. Саме підприємці — рушійний механізм всього прогресу. На цих особин тримаються реалізації все нових і нових ідей, створення і впровадження новий технік і технологій.

Але не можна сказати, що лише підприємці є частиною економічного світу, бізнесмени також причетні до нього. Адже ці люди також як і підприємці, є надають людям можливість знаходити робочі місця і найголовніше, вони поповнюють бюджет держави на значні суми.