Багато років поспіль в сучасному світі успішно застосовується цегла. Як правило, її використовують для побудови складських і приватних будинків, парканів, камінів та інших приміщень.

Так як затребуваність цегли дуже сильно затребувана, то сама бізнес-ідея виробництва цегли в домашніх умовах дуже багатообіцяюча.

Природно, що якщо підходити до питання з повною відповідальністю, то в даній ніші можна отримати дуже і дуже непогані результати, отримавши великий прибуток. Так як сама технологія виготовлення даного керамічної цегли дуже навіть проста.

Виробництво цегли

Найпростіший цегла, насправді володіє великим рядом позитивних характеристик:

 • Володіє правильною формою;
 • Цегла дуже стійкий і міцний з різного роду впливам від зовнішнього середовища;
 • Він виготовляється з мінеральних матеріалів;
 • Дуже просто його виготовити.

Найбільше такий міні бізнес, як виробництво цегли буде резонним для людей, які не бояться будь-яких труднощів і можуть собі дозволити вкладення в розвиток бізнесу чималих фінансових ресурсів. Якщо ж виробництво силікатної цегли (ну або іншого підвиду) пройде успішно, то даний бізнес, швидше за все, принесе вам хороші гроші.Найголовніше, що вам варто пам’ятати, так це те, що весь процес по налагодженню виготовлення даного виду будівельного матеріалу досить таки не простий.

Що вам потрібно буде для цього бізнесу?

Цегла як вид бізнесу

Власне як і в будь-якому іншому вигляді бізнесів, тут щоб відкрити виробництво і завод з виготовлення цегли, потрібно буде дізнатися, що ж конкретно знадобиться. Спершу вам потрібно буде придбати всім необхідним обладнанням:

 • дробарка;
 • Скіпової підйомник;
 • Компресорна і пересувна установка;
 • Витратні і прийомні бункера;
 • Гвинтові та прийомні конвеєри;
 • Живильник-дозатор;
 • Тічка двухрукавка;
 • Дозатор цементу;
 • Установка формування;
 • Бетонозмішувач.

Крім усього іншого потрібна буде ще й глина з Гіперпрес, запас якої, як правило, повинен скласти від 24 до 60 тонн. І природно, що потрібно буде ще й обладнання для виробництва, де прилаштувати.

Спеціально для цих цілей вам знадобиться гарне приміщення. На рахунок матеріалів, з яких ми будемо виготовляти цеглу, то тут для кожного окремого виду буде використовуватися інша сировина. Наприклад, той же керамічна цегла виготовляється звичайним методом випалу, для якого знадобиться глина, а ось для силікатної, який виготовляється автоклавним методом, потрібна буде вапняно-піщана суміш.

Ще одним важливим моментом є складання бізнес плану по виробництву цегли, в ньому вам потрібно буде написати досить докладний план з виробництва, також вказати всі майбутнє витрати і, звичайно ж, прибуток від справи та інші важливі елементи. Це дасть вам максимальний контроль над процесом вашого бізнесу.

 

Процес по виготовленню цегли як свій бізнес

процес виготовлення цегли

Загальна технологія виробництва керамічної цегли буде полягати в тому що, глиняну суміш або глину формують у вигляді цегли з певною формою і при \ тому роблять випал. Даний вид матеріалу поділяють на дві категорії: облицювальний і рядовий цегла. Першу категорію використовується для кладки зовнішніх або внутрішніх рядів стіни, з їх подальшою штукатуркою. Вся його бічна частина, як правило, може мати утисненим геометричним малюнком, який в майбутньому забезпечить краще зчеплення зі штукатуркою.

Технологія по виробництву якраз силікатної цегли відрізняється від вищезгаданої попередньої технології: спочатку сформовану суміш працівники відправляють на автоклав, де цеглі надають всі необхідні властивості, за рахунок обробки його гарячою парою. Склад даного матеріалу складається з: вапно — 10%, пісок 90% і незначний обсяг різних добавок. Якщо побажаєте, туди можна буде ще додати і різні пігменти, вони зроблять цей матеріал в потрібному кольорі: червоним, синім або рожевим.

Після того як ви закупили все необхідне вам обладнання для подальшого виробництва керамічної цегли або ж силікатної, швидше за все вам потрібно буде подбати про вибір певної технології. Ось, наприклад, пластичне формування вашого матеріалу буде актуальним тільки в тому випадку, якщо ви плануєте робити великі обсяги продукції (це не менше ніж 30 млн. Од. Цегли в рік). Все це може стати недосяжним через брак вашого бюджету, адже проект буде не самим економічним (ціна може, коливається в межах майже, що 1 млрд. Рублів).

А ось більш дешевим, але природно, що менш прибутковим буде проект з виробництва будівельної цегли за допомогою методу гіперпрессірованія. Дана технологія дозволить вам отримати найякісніший матеріал, в той же час на створення даного бізнесу вам знадобиться набагато менше витрат.

Виробництво — технологія

виробництво цегли

Виробництво керамічної цегли вимагатиме досить великих силових витрат. Якщо у вас буде необхідне обладнання та кваліфіковані фахівці, то ви зможете домогтися досить непоганих результатів. Давайте розберемо, що ж собою являє виготовлення будівельного матеріалу даного типу.

Перший же етап виробництва зажадає від вас підготовки сировини (це може бути та ж глина). Її вже з самоскида будуть вивантажувати на приймальне відділення, звідки вона буде надходити на конвеєрну стрічку, попередньо посипану тирсою з деревини (все це необхідно, щоб глина не прилипала). Перед тим як ви відправите сировину в верстат по виробництву цегли, глина буде піддаватися в спеціальне обладнання, де її переробляють разом з додатковими компонентами.

Другий етап виробництва дозволить вам видалити всі сторонні предмети: великі з’єднання, камені. Глина повинна надходити окремими партіями, які будуть відокремлюватися в ручну, за допомогою спец. валка. Тут же буде відбуватися перемішування вашого сировини до певної однорідної консистенції, після чого вона відправиться до відділу формування.

Прес, яким виробляють цеглу, буде використовуватися для формування виробів.Сировина буде надходити в Гіперпрес з потрібним вмістом вологи.

На самому початку перший вузол апараті буде робити суцільний брус у вигляді прямокутника, довжина якого складе 10 цеглин. Після цього на другому вузлі брус розрізається і вже готові вироби відправляють на конвеєр, відстані між ними становить приблизно 2-3 см.

Після всього цього верстат для виробництва цегли відправить вироби в сушильну камеру, звідки його перенаправляють в відділення з випалювання. Готовий цегла червоного або будь-якого іншого кольору укладають на піддон і проводять упаковку.

Корисні поради по створенню бізнесу на цеглинах

Щоб в майбутньому уникнути усіляких проблем, саме устаткування з виготовлення цегли вам найкраще буде купувати ще новим, так як та апаратура і верстати, які раніше використовували інші підприємства, вже можуть виявитися досить таки ненадійними.

У слідстві вам доведеться постійно ремонтувати, за рахунок чого процес виготовлення зупиняється, збитки і незаплановані витрати. Тому вам найкраще буде заплатити за новий конвеєр, той же Гіперпрес і всі інші механізми, щоб потім не провалиться.

А ось що на рахунок приміщення, де буде проходити налагодження вашого виробництва цегли з кераміки (вогнетривкої, клінкерної або силікатної), його завальна площа повинна бути близько 400 кв.м. На рахунок висоти стель — то найоптимальніша — п’ять метрів або більше. Територія, яка знаходиться навколо вашого міні заводу, повинна давати можливість безперешкодно під’їхати до вас великим транспорту. Будівля має буде розташовуватися в околицях вашого поселення (в тій же самій його промисловій зоні).
Весь периметр вашого заводу найкраще буде розділити на 3 зони:

 • Склад для готової продукції;
 • Міні склад для сировини;
 • Приміщення, де ви розмістите обладнання з виробництва того ж облицювальної цегли (вогнетривкої або силікатної) і проходити виготовлення цегли гіперпресованого.

Також важливим моментом буде найняти професійний персонал. Природно, що вам потрібно буде більше заплатити якраз фахівцям в своїй справі, ніж звичайним і недосвідченим співробітникам. Але тут є і свої плюси: якість ваших виробів і товарів буде на вищому рівні, в результаті — затребуваність товару також виросте, разом з доходами.

бізнес-ідея виробництва цегли

Своє власне виробництво облицювальної цегли буде володіти своїми проблемними сторонами.

По-перше, цей бізнес окупить себе точно не відразу, швидше за все, пройде або ж один або два роки. По-друге, жоден у світі завод не застрахований від різних збоїв у роботі персоналу або ж зупинки електрики та інших дрібних деталей, які можуть зупиняти процес і приносити збитки.

Крім того виробництво силікатної цегли може бути зупинено і форс-мажорними обставинами, такими як: пограбування, пожежа, перевірки держ. органами тощо.

Саме тому однозначно заявляти, що бізнес на цеглинах — якийсь ідеальний проект, не можна. Але якщо ви зважитеся проявити трішки терпіння і докласти зусиль до цього міні-проекту, то даний бізнес може навіть стати головним на все життя.