Прибутковий бізнес або реалізація творчості? Одночасно і те й інше. У вас є здібності фотографа, і ви впевнені в своїх силах? Тоді без сумніву відкривайте свою фотостудію. 

При цьому улюблену справу ви завжди зможете поєднувати з роботою. Але одного бажання для початку не вистачить. Необхідні стартові грошові вкладення і бізнес — ідея, а також розроблений бізнес-план.

При підготовці до бізнесу оцінюємо конкурентів

Поспілкувавшись з консультантами зі сфери фотографування або власниками діючих студій або салонів, ви переконаєтеся, що на ринку фотографування існує велика конкуренція.

Популярність фотостудії залежить, перш за все, від вдало обраного місця розташування.Необхідно врахувати всі поради для вибору місця для відкриття студії. Найкращий варіант — в центрі міста або поруч з центром, і звичайно щоб поблизу не було конкурентів, що займаються таким же видом діяльності.

своя фотостудія

Складаємо план заробітку фотостудії

Для постійного доходу недостатньо одного вміння добре фотографувати. Вам необхідно визначитися з вибором виду студії: звичайна фотомайстерня або творчий салон.

Вирішивши, на якому саме жанрі фотографій, буде заснована ваша діяльність, ви зрозумієте, які висуваються вимоги до місця розташування студії, яка техніка і обладнання і за якою ціною вам потрібні.

Послуги ви можете надавати як юридичним, так і фізичним особам.

— Фотографії сімейні, фото різних урочистостей, фотографії для різного роду документів — це основний попит фізичних осіб;

— Особи юридичні в основному роблять замовлення на зйомки різного роду корпоративів, на комерційні зйомки з метою реклами своєї продукції.

Інші шляхи доходів:

як відкрити фотостудію

 • для створення реклами, журнальних ілюстрацій фото послугами користуються багато друковані видання, але початківцям фотографам в цю сферу потрапити нелегко, тому що компанії віддають перевагу більш досвідченим і просунутим фотографам;
 • не виняток, що до вас час від часу для створення портфоліо будуть робити замовлення, початківці моделі, а також звичайні громадяни, яких цікавить красива фотографія;
 • для отримання частих замовлень рекомендовано до переліку послуг включити ретуш фотознімків і їх художню обробку. Ці послуги дуже популярні серед споживачів;
 • надаючи послуги з виготовлення моментального фото, фотографій для документів і портретних, то роздруківка фотографій буде одним з видів вашого доходу;
 • під час відсутності у вас клієнтів, фотостудією можуть скористатися фотографи-фрілансери, відповідно за окрему плату, яка залежить від наявного устаткування;
 • істотно збільшить ваш дохід наявність в штаті стиліста і візажиста.

Починаємо діяти — відкриваємо фотостудію

Чотири речі необхідні для відкриття фотостудії: обладнання, гарне місце, штат і гроші.Обов’язково треба обзавестися (розглядається кредит) певною сумою, якої за попередніми розрахунками вистачило б мінімум на півроку, враховуючи при цьому навіть нульові доходи.

Пропонований план роботи фотостудії передбачає не раніше року її окупність.

своя бізнес фотостудія

 

Вирішивши всі грошові питання, настав час приступати до облаштування студії.

Якщо для приміщення ви знайдете місце, де відсутні потенційні конкуренти, тоді у вас є гарантія отримати більшу кількість клієнтів.

Вибираючи приміщення, варто приділити увагу займаної площі. Вона повинна становити не менше 60 метрів квадратних, 40 з яких повинні займати місце для зйомок.Найбільше підходять приміщення квадратні або прямокутні з відкритим плануванням.

Довжина приміщення необхідна не менше десяти метрів, оскільки відстань від моделі до фотографа не менше 8-ми метрів, а до фону — 3-4 метра, а висота стель — три метри і більше.

Саме тому стандартна звичайна квартира за своїм визначенням не підходить.Одночасно необхідно передбачити місця офіс-менеджера, стиліста, візажиста, а також наявність санвузла з душем і хоча б маленьку кухню.

Якщо у вас творча натура, то з облаштуванням студії проблем у вас не буде, але при цьому необхідно врахувати, що стіни білого кольору значно впливають на якість зйомки, чорний колір дуже гнітючий. Найбільше підійде будь-який неяскравий пастельний колір.

устаткування фотостудії

Як вирішити питання з відкриттям студії, не маючи для зйомок професійної техніки?Фотоапарат, навіть якщо він професійний, тільки одна з умов для отримання якісних знімків.

Периферійне устаткування грає величезну роль: штативи, фони, світло і інше.

На самому початку необхідно визначитися з призначенням фотоапарата: якщо ви плануєте багато виїздів, створення фотосесій, репортажні зйомки — то фотоапарат, укомплектований периферійним обладнанням, буде ідеальним, і, навпаки, при переважної роботі в студії, фотоапарат необхідно укомплектувати технікою відібраної окремо, скільки б вона не коштувала в ціні.

Придбання, якого ще обладнання знадобиться?

своя фотостудія як бізнес ідея

-моноблок, у якого спалах 150 ДЖ і вище для «малює» світла;

— Щоб пом’якшувати малює світло, необхідний софт бокс (можна поміняти на що відображає двосторонній парасольку, але він незручний у використанні);

— Моноблок для заповнює приміщення світла;

— 2 стійки, 2,5 метра висоти;

— Для обмеження потоку світла — шторки;

— Необов’язкова, але прийнятна насадка конічна, щоб обмежити потік світла;

— Відбивач від 0,5 до 1,0 метра в діаметрі зі стійкою і штангою;

— Якщо відсутній спалах зовнішня, то необхідний світловий синхронізатор;

— Фон.

При відкритті фотостудії придбати професійне обладнання у наступних брендів: Марко-ПРО, Multiblitz, Vizatek, Hensel, Prolinka, Rekam, Broncolor, Elinchrom, Prograph, GuangBao, Falcon, RayLab, Profoto, Bowens.

помічники

приміщення для фотостудії

Перед відкриттям фотостудії необхідно підібрати персонал.Навіть якщо ви професійний фотограф, при великому наявності замовлень одному не впорається.

Спочатку можна фахівців запрошувати на окремі проекти, оплачуючи їм за відпрацьовані години. Для досягнення якісного, і одночасно приємного обслуговування клієнтів фотостудії в допомогу фотографу потрібні:

1. Адміністратор, в обов’язки якого входять: забезпечення студії по господарській частині, планування робочого часу і графік зйомок, спілкування з клієнтами, а також — підтримка зв’язку з клієнтами в соціальних мережах і постійне оновлення корпоративного сайту.

2. Ретушер. При наявності безлічі замовлень фотограф фізично не встигне обробляти фотографії сам, йому буде не вистачати часу.

3. Займаючись постановочної фотозйомкою, буде потрібно спеціальний макіяж, який фотографу непосильний — для цього потрібен візажист.

4. Стиліст, робота якого полягає в добірці різних аксесуарів і нарядів для підкреслення образу моделі.

5. Перукар для створення учасникам, і особливо учасницям фотосесій красивих, шикарних зачісок.

Рекламна діяльністьяк рекламувати фотостудію

За певний час перед відкриттям фотостудії потрібно оповістити якомога більше людей про відкриття вашої нової фотостудії, запропонувавши при цьому першим відвідувачам знижки, бонуси і спеціальні пропозиції.

Яким чином найкраще оповістити про відкриття клієнтів?

— Поширенням флаєрів по поштових скриньках, під’їздах будинків;

— Роздача перехожим на вулиці флаєрів промоутерами;

— На дошках оголошень розклеїти свої оголошення;

— Для більшого охоплення аудиторії можна помістити рекламу на білбордах, хоч це досить дорого, але результат хороший;

— Помітна яскрава вивіска на дверях студії відмінно привертає увагу;

— Поруч з фотостудією на стійках розмістити банери.

Як сповістити клієнтам про свій бізнес?

як розповісти про свою фотостудії клієнтам

Навіть продовжуючи використовувати всі поради просування бізнесу перераховані вище, цього недостатньо. В основному збільшення клієнтів можна очікувати від наданих рекомендацій.

Найнадійнішим і дієвим джерелом залучення більшої кількості нових клієнтів для збільшення замовлень є добре виконана робота високої якості.

І все одно цього недостатньо для отримання бажаного успіху і грошей, щоб не тільки перекрити попередні витрати, а й розвивати далі свій бізнес.

Найкращі результати пошуку клієнтів потрібно шукати в інтернеті. Варто створити сайт фотостудії, де можна рекламувати свої роботи, ділиться різною інформацією і залучати клієнтів.

Створений сайт необхідно регулярно просувати. Дуже непоганим помічником в цьому буде контекстна реклама і просування пошукове.

Розрахунки швидкої окупності бізнесу і стартового капіталу

своя фотостудія як вид заробітку

На фотозйомці реально можна заробити приблизно 30 доларів на годину. Відкривши фотостудію, варто очікувати двох — трьох годинну завантаженість в день, яка до кінця року передбачувано повинна тривати годин до дванадцяти.

Скільки обійдеться відкриття студії — план витрат:

— разово

 • Фотоапарат — не дешевше 2,0 тис. Умовних од.
 • Устаткування для освітлення та іншого — мінімально 2500 умовних од.
 • Фони — професійні не менш 500 доларів
 • Для обробки фото персональний комп’ютер — 1,0 тис. Умовних од. і більше
 • Стільці і трюмо для гримерки — 400 доларів
 • Ремонт приміщення — від 2,0 тис. Доларів
 • Розробка інтернет-сайту — від 300 доларів мінімум

— Постійно (щомісяця):

 • Фонд зарплати — від 400 до 4,0 тис. Умовних од.
 • Оренда приміщення — 0,8-1,0 тис. Умовних од.
 • Просування в мережі сайту — не менше 500 умовних од.
 • Інші непередбачені витрати — до 300 умовних од.

При відкритті з нуля фотостудії в період до одного року становить термін окупності, при цьому прибуток щомісяця повинна становити 5,5-8,0 тис. Умовних од.

 

будуємо бізнес на фотостудіїВиявляється не так вже й просто відкрити фотостудію, але підійшовши правильно — справа це дуже навіть прибуткове. У цьому виді бізнесу головне — це робота «на перспективу», що означає надавати послуги високої якості, постійно займатися розширенням виду послуг, і звичайно приділяти особливу увагу постійним клієнтам, адже завдяки їм і їх радам очікується відвідування вашої фотостудії клієнтами все новими і новими.

Приклавши трохи зусиль, наберіться терпіння, і вам обов’язково посміхнеться удача.Успіху вам!