Кожен підприємець може відкрити свою приватну клініку, навіть не маючи спеціальної освіти. Для цього потрібне бажання, фінанси і наполегливість.

Експерти стверджують, що такий бізнес краще вийде не у практикуючого лікаря, а у фахівця з організаторськими або підприємницькими здібностями.

Часто трапляються випадки, коли приватні клініки відкривають страхові компанії.Завдяки цьому вони знижують витрати на наданні першої медичної допомоги на їхню ж страховими полісами.

А ось підприємці в основному відкривають медичні центри вузької спеціалізації. Таким чином, можна скоротити інвестиції на початковому етапі, а також даний проект досить швидко окупиться. Але ви можете і не ризикувати, відкриваючи медичну клініку, а почати з аптеки, продаючи медикаменти.

Далі вже поступово розширювати свій бізнес. Такий бізнес буде затребуваний, адже люди хворіли, і будуть хворіти, а попит на послуги медицини і різні препарати високий в будь-який час року.

Найбільш затребуваними і вигідними в сфері медицини вважаються такі напрямки як стоматологія, гінекологія, урологія та косметологія. Якщо вам знаком якесь із цих напрямків, розвивайте його.

Наприклад, можна відкрити спеціалізований солярій, якщо у вашому містечку ще немає такого. Такий бізнес вважається вигідним і перспективним.

Приміщення для приватної клініки

Приміщення для приватної клініки

Практично в будь-якому бізнесі важливу роль відіграє місце розташування вашого закладу. Це ж стосується і приватної клініки. Найкраще якщо вона буде розміщена ближче до центру міста, жвавої транспортної магістралі або ж біля однієї зі станцій метро.

Що стосується площі приміщення, то воно залежить від того який спектр послуг ви збираєтеся надавати. Так для стоматологічного кабінету буде цілком достатньо 30 кв.метрів. 15 з яких знадобляться для облаштування лікарського кабінету.

Інший простір знадобиться для адміністратора і холу для відвідувачів. Для кімнати для проведення стерилізаційних робіт буде достатньо і 5 кв. метрів. Всі ці розміри відповідають встановленим нормам і правилам.

Також не забудьте про те, що згідно з вимогами санепідстанції та протипожежної служби в приміщенні повинна бути спеціальна вентиляція, освітлення, і проведено ремонт. А для експлуатації лікувальних лікарень і стаціонарів пред’являються особливі гігієнічні вимоги до обладнання, розміщення та влаштування.

Спеціалізоване обладнання для приватної клініки

обладнання для приватної клініки

 

Основний витратною частиною відкриття медичного закладу вважається придбання спеціалізованого медичного обладнання. Сучасні апарати коштують досить дорого.

Так наприклад апарат УЗД обійдеться вам в 160 000 доларів, а для того що б створити діагностичну лабораторію знадобиться від 10 і до 70 тис. Доларів.

На початкових етапах бізнесмени можуть трохи заощадити, купуючи старе медичне обладнання. Якщо у вас будуть працювати кваліфіковані лікарі, то якість медичних послуг не постраждає від не зовсім нового обладнання.

Але якщо ви зібралися відкривати сучасну клініку згідно західних стандартів і за високими цінами, то і обладнання повинно бути відповідне.

Ліцензування медичної клініки

бізнес-ідея приватної медичної клініки

Не важливо, який вид діяльності вашої медичної клініки, в будь-якому випадку він підлягає ліцензуванню. А для того що б оформити подібну ліцензію вже має бути і приміщення, і персонал і якийсь перелік того ж сертифікованого обладнання. Після того як ви подасте заявку на ліцензію, вона може бути розглянута протягом двох місяців.

Але за неофіційними даними для того що б сформувати весь необхідний пакет документів процес ліцензування може відбуватися до року. Також ліцензія може бути дійсною лише для певного заздалегідь адреси клініки. І крім цього на кожен з видів медичних послуг повинна бути своя окрема ліцензія.

Для того що б ваша клініка мала право на видачу лікарняних листів також існує окрема ліцензія або в вашому штаті повинен бути фахівець з окремим сертифікатом. Перед тим як ви будете планувати бюджет створення клініки, необхідно врахувати і простий клініки при оформленні документів та ліцензування.

Обслуговуючий персонал

Обслуговуючий персонал в клініці

Що стосується підбору обслуговуючого персоналу, то ви повинні поставитися до цієї процедури з усією важливістю. Якщо знадобиться, то скористайтеся консультацією профільного фахівця.

Всі співробітники вашої клініки повинні мати диплом про медичну освіту, вищих медичних категорій і вчених ступенів. Також у них повинні бути діючі сертифікати і бажано стажування або ж досвід роботи за кордоном. Іноді навіть необхідно володіння яким-небудь іноземною мовою.

Середньомісячна заробітна плата лікарів в приватних установах на сьогодні становить від 800 і до 2000 доларів, а ось медсестер близько 300 доларів. Все це залежить і від регіону, професії, досвіду роботи та інших факторів.

Дуже часто в сфері приватної медицини відбувається переманювання лікарів з одного установа в інше. Кожен хоче мати кваліфікованого фахівця, який би був рекламою для клієнтів. Тому підібрати відповідний персонал буде не так-то просто.

Необхідний стартовий капітал

Необхідний стартовий капітал для відкриття приватної клініки

Отже, давайте перейде до найважливішого питання. Скільки ж коштів необхідно для того що б створити власне медичний заклад? Якщо це невелике орендоване приміщення, а клініка вузького профілю, то такий бізнес обійдеться вам від 30 до 50 тисяч доларів.

Для одного виду послуг, наприклад стоматології або ж солярію цього буде цілком достатньо.

Часто підприємці цієї сфери починають саме з невеликою вузько профільної клініки. А після того як їх справа налагодиться і почне давати прибуток, вони розширюють і площа приміщення і види послуг.

Тоді невеликий кабінет перетворюється в уже серйозний медичний центр. Для середньої клініки вам знадобляться кілька профільних лікарів і медсестер. Цей персонал буде працювати позмінно. Також необхідний адміністратор клініки і бухгалтер.

Для того що б відкрити заклад з діагностичною апаратурою, де будуть представлені різні напрямки знадобиться близько 100 тисяч доларів.

За умови повної завантаженості — близько 50 відвідувачів за день, місячний дохід такої клініки складе 2 мільйони рублів. При врахуванні того що середня вартість одного відвідування складатиме в районі 1500 рублів.

Витрати на відкриття

Витрати на відкриття медичної клініки

Для відкриття клініки вузької спеціалізації вам знадобиться:

— Придбання або ж оренда приміщення, а також його косметичний ремонт — від 4 тисяч доларів.

— Медичні інструменти та витратні матеріали — близько 2 тисяч.

— Обладнання для одного з видів діяльності — 20 — 25 тис. Доларів

— Ліцензія для одного виду діяльності — від 200 доларів.

Отримана сума для одного виду діяльності виходить в районі 30 тисяч доларів.

Серед найпопулярніших медичних послуг перше місце займає такий напрямок як стоматологія. Далі йде гінекологія. Третє місце займає урологія. Після неї йдуть сексопатологія, пластична хірургія, медична косметологія.

А далі офтальмологія і корекція зору. І на сьомому місці стоять різні багатопрофільні клініки. Але ви також можете спробувати створити клініку, послуг якої немає в вашому місті. Тоді ви неодмінно отримаєте постійних клієнтів, навіть не дивлячись на високу цінову політику.

Дана бізнес-ідея є дуже перспективною і при правильному підході може принести просто величезні гроші.