Де взяти стартовий капітал?

де взяти стартовий капітал

Мабуть, це найголовніший і складне питання. Після того як ви знайшли вдалу ідею для її реалізації навіть в малому бізнесі необхідні гроші. Але знайти такий стартовий капітал не так легко. Кожен, хто хоче створити власну справу, неодноразово стикався з цим питанням.

Багато з підприємців, яким так і не вдалося знайти необхідний капітал для своєї бізнес-ідеї , забувають про неї і тому, що правильна реалізація може принести не тільки прибуток, але і успіх. А ось інші все ж знаходять необхідну суму або ж обходяться без неї. Але як це зробити?

Чому так мало підприємців, які тільки починають свій бізнес, адже бажаючих дуже багато. А головною причиною або скоріше перешкодою для бізнесменів-початківців стає саме стартовий капітал.

Важливість капіталовкладень велика. Адже навіть для самого малого виробництво необхідно і обладнання та оренда приміщення. Для того що б ваша справа запрацювало в нього необхідно вкласти і розвинути.

Але існує маса прикладів мільйонерів, які створювали свій успішний бізнес, ні маючи грошей. І, тим не менш, вони стали не тільки багатими, але і всесвітньо відомими. А чи може бути щось важливіше в бізнесі, ніж вкладення грошей?

Бізнес ідеї світових підприємців

ідеї світових підприємців

Прикладів, коли прості люди з хорошої ідеї створили своє незвичайне справа і стали мільйонерами, сотні. Так, наприклад, Рей Крок працював звичайним продавцем морозива.Чоловік зрозумів, що необхідно споживачеві і ризикнув відкрити ресторан швидкого харчування.

Тепер у всьому світі клієнти знають такий бренд як Макдональдс і з задоволенням харчуються в світовій мережі ресторанів швидкого харчування. А найцікавіше те, що Крок мав лише якусь задумку, а ось грошей на її реалізацію у нього зовсім не було. Але завдяки своєму оптимізму і винахідливості, йому вдалося втілити свою ідею в прибуткове і улюблена справа.

Ще одним щасливчиком, який почав свій бізнес без стартового капіталу виявився Мішель Ферреро. Разом зі своєю сім’єю вони створили такі популярні бренди як Нутела, Кіндер і Ферреро Роше.

Сьогодні його величезна компанія вважається одним з головних виробників шоколаду на світовому ринку. А його ідея перетворення шоколаду в пасту, яку можна їсти на сніданок разом з тостом, принесла йому перший прибуток в розмірі 10 мільярдів доларів.

Бред Хьюз, виробляв звичайні операції по нерухомості і працював на один з синдикатів. Якось раз чоловік придумав чудову ідею.

Він вирішив, що досить зручно для водіїв і мандрівників буде створення автокамери для зберігання, які б знаходилися в будь-якому місці. Таким чином, незабаром уздовж автостради з’явилися такі пристосування. Бред не сумніваючись, покинув свою роботу і став власником понад 5 мільярдів доларів.

А ось Ральф Лоурен здивував усіх, коли прикріпив до звичайної сорочці поло маленький ярлик, на якому була зображена кінь. Такий винахід він оцінив досить дорого — в 50 доларів. Але, незважаючи на це, на таку новинку знайшлося багато покупців, і перша партія досить швидко продалася.

Так самий звичайний клерк став багатшим на п’ять мільярдів доларів. Для того що б почати свій бізнес Ральф не побоявся взяти в позику 50 тисяч доларів, які повернулися за лічені місяці.

ідеї бізнесу світових підприємців

Тай Уорнер був сином самого звичайного продавця. Незважаючи на те, що хлопець навчався в коледжі, він вирішив кинути навчання заради втілення своєї мрії. Він хотів створювати незвичайні іграшки.

І йому це вдалося. Шедеврами Уорнера стали плюшеві ведмеді, кожен з яких володів своїм неповторним ім’ям. Але для того що б ці іграшки ні стали доступними кожному, а перетворилися на колекційні екземпляри, Уорнер вирішив виробляти їх невеликими партіями. Підсумком такого старання стали 4,5 мільярда доларів.

 

Джеффа Бізос вирішив переобладнати свій невеликий гараж під офіс. Саме в цьому приміщенні він налагодив діяльність свого віртуально магазину — Amazon.com. його бізнес ідея почалася з продажу всіляких книг за допомогою інтернету. Завдяки реалізації своєї ідеї Бізос заробив більше 4 млрд. Доларів.

приватних інвесторів як залучити

Ще дві молоді підприємниці стали співвласниця великого бренду Red Bull. Їх первинною ідеєю було створення незвичайного напою, який би підбадьорює.

Таким енергетичним напоєм, який був створений на основі вітаміну В і стало їх відкриття. До його складу також входить кофеїн і цукор, що прекрасно підходить для людей, які ведуть активний або нічний спосіб життя.

Тільки від продажів напою компанія заробила 3 млрд. Доларів. Але крім нього під маркою Red Bull почали проводитися фестивалі та інші заходи, які також приносять власникам хороші фінанси.

Історія італійця Маріо Моретті почалася зовсім не з того що він хотів бути бізнесменом. Просто під час тривалої подорожі його ноги втомилися і сильно спітніли. Він зробив дірки в підошвах своїх кросівок і вирішив продати таку ідею відомої компанії Nike.

Але після того як концерн не зацікавила дана пропозиція Маріо вирішив почати власну справу і така незвичайна і в той же час проста ідея принесла новачкові 3 мільярди доларів.

Цей список можна продовжувати нескінченно. Адже багато хто з сьогодні благополучних підприємців навіть і не думали про таких масштабах свого бізнесу.

Їх усіх об’єднує лише те, що вони не побоялися реалізовувати свої ідеї, не дивлячись на відсутність досвіду, підтримки та фінансів. Головне що вони вірили в свій успіх і ця віра і зусилля зробили з них щасливих і багатих людей.

Як залучити приватних інвесторів?

Дуже часто саме завдяки приватним інвесторам новачкам вдається реалізувати свої ідеї. Це також стосується і безлічі тих випадків, коли звичайна людина ставав впливовим бізнесменом.

Але не так-то просто залучити цих інвесторів. Адже погодьтеся, що будь-який людина не буде розкидатися своїми власними накопиченнями. Так наприклад Колумбу знадобилося цілих сім років для того що б переконати купців з великими гаманцями в фінансуванні його експедиції.

Адже він міг так і не відкрити Америку, а й зовсім не залишитися в живих. Уже в ті часи існували так звані інвестори, які віддавали свої гроші заради ризику, який міг увінчатися величезним успіхом.

Якщо ви вирішили знайти інвесторів для створення своєї справи, то не варто обмежувати їх коло лише серед столичних. За межами країни їх буде набагато більше. За підрахунками експертів в Європі може бути близько 120 тисяч активних інвесторів, а також близько 300 тисяч на території Америки. Вони можуть діяти як окремо, так і в складах різних асоціацій.

Звичайно ж, простіше знайти свого інвестора за допомогою якоїсь асоціації. Так, наприклад, в Англії близько 20 тисяч осіб Отта свої кошти в районі 750 мільйонів доларів на розвиток малого і середнього бізнесу. Вони вкладають їх в самі різні об’єкти, але третя частина припадає саме на сучасні технології.

Самим яскравим прикладом подібного вкладення стала компанія Apple. Інвестор не пошкодував 90 тисячі доларів, які повернулися в 154 мільйонів вже у вигляді чистого прибутку.

приватних інвесторів залучаємо

Але крім інвесторів, які займаються активною діяльністю, існують і деякі потенційні кандидати. Таких людей близько мільйона в США і мільйони в Європі. А ось що стосується статистичних даних, то середній вік кандидатів становить 55 років. Кожен п’ятий з них вже відбувся мільйонер і 99% з них це чоловіки. Для того що б розшукати свого бізнес-ангела вам необхідно володіти такими якостями як рішучість і сміливість.

Так одного разу Гаррі Хаберленд вирішив створити свій бізнес з виробництва якісного і дорогого медичного обладнання. Для такого непростого підприємства потрібні були інвестиції не в один мільйон доларів. Але завдяки підприємливості Гаррі почав справу, маючи всього одну тисячу доларів. Чоловік зрозумів, що він не зможе гідно конкурувати з величезними корпораціями.

І тоді він вирішив запропонувати їм стати співвласниками його нового підприємства. Таким чином, він отримав свій стартовий капітал. Для того що б його мета відбулася Гаррі за допомогою FedEx дізнався домашні адреси власників 50 компаній по виробництву того ж медичного обладнання. Після чого він розіслав кожному представнику листи з докладним бізнес планом.

На таку процедуру він витратив 500 доларів. Ще 150 доларів він віддав за створення власного сайту. Як не дивно, але на його листи відгукнулися цілих 20 осіб, а 14 з них навіть прийшли на зустріч.

Зрештою, п’ять інвесторів в обмін на 15% акцій компанії вклали в неї більше ніж мільйон доларів.Позитивний досвід молодого підприємця показує, що для того щоб дістати успіх необхідно стукати в усі двері і докладати максимальних зусиль.

Сам собі господар

Сам собі господар

Ідеальним способом для створення свого бізнесу або ж для його розширення може стати перехід в іншу галузь або ж диверсифікація капіталу. Таким чином, ви зможете доступно і легко отримати капітал для початку свого бізнесу або ж для іншого бізнес проекту. Адже часто нові ідеї швидше окупаються і приносять ще більший дохід.

Так один спортсмен вирішив відкрити власний ресторан. Але у нього не було достатньо коштів для втілення в життя проекту.Йому не вистачало 150 тисяч доларів. Для того що б заробити необхідну суму бізнесмен вирішив відкрити спочатку не такий величезний проект — невелику фірму, яка спеціалізувалася на миття фасадів будівель та вікон.

Також ця ж фірма надавала ще деякий перелік додаткових послуг. В даному виді послуг був використаний метод альпінізму, який для підприємця був хобі.

Так як рівень конкуренції в даному сегменті невисокий і капіталовкладень було потрібно не так багато, справа відразу склалося. Трохи пізніше бізнесменові вдалося залучити своїх товаришів по цьому виду спорту в бізнес.

Завдяки такому ходу число клієнтів і відповідно прибуток зросли в рази. Так що завдяки переориентировке коштів з однієї галузі в абсолютно іншу багато з підприємців створюють непогані бізнес проекти.

Продаж або заставу майна як отримання стартового капіталу

заставу майна

Дуже часто початківці бізнесмени не знайшовши відповідних інвесторів йдуть іншим шляхом. Вони виставляють на продаж або під заставу власне майно. Це може бути дача, квартира або ж машина.

Якщо у вас є зайва машина або квартира, тоді ризик зменшується. Хоча такого, напевно, і не буває. Деякі люди ризикують всім заради успіху.

Вони продають квартири або будинку, а самі переїжджають в знімне приміщення. Але необхідно пам’ятати, що такий колосальний ризик може і не виправдатися, а може і навпаки принести стабільний прибуток.

Також завжди можна дотримуватися схеми накопичення стартового капіталу. Такий варіант підійде тим фахівцям, у яких є стабільна робота і висока заробітна плата.

Але іноді і не варто відкривати бізнес, якщо вас влаштовує своя робота. Так, наприклад Ерік Шмідт був звичайним співробітником, але завдяки своїм діям і старанням він став генеральним директором компанії Google. Також він попутно зміг заробити капітал в кілька мільярдів доларів.

Такий варіант відрізняється, коли ваш бізнес тільки починається і ви ще, не знаєте, чи точно вийде у вас це справа. Ви, таким чином, зможете або займатися бізнесом, або ж залишатися при своїй посаді.

Банківський кредит, як стартовий капітал

Банківський кредит для бізнесу

Найпростішим і в той же час найбільш ризикованим способом отримання стартового капіталу для власної справи вважається кредит, який надає банк. Мінус такого способу в тому, що ви можете взяти певну суму грошей лише на деякий період, і ви зобов’язані повернути не тільки ту ж суму, але і вагомий відсоток за надану послугу.

Такий спосіб підійде далеко не всім підприємцям-початківцям, адже банки ставлять суворі умови, і така послуга ставати не доступна абсолютно всім бажаючим.

Крім цього якщо ви хочете брати більшу суму грошей, то зобов’язані надати заставу — майно або нерухомість, інакше вам не отримати гроші навіть незважаючи на високі відсотки. А ось що стосується ризику втрат бізнесу заснованого на кредитній основі, то він становить практично 100%.

На подібне фінансування можуть сподіватися лише ті підприємства, які стабільно пропрацювали на ринку близько півроку. Але підприємцю вже не потрібні гроші для подальшого розвитку, а саме для старту.

Банківський кредит для своєї справи

Яскравий приклад одного підприємця показує, як почати бізнес з допомогою банківського кредиту, і чи варто це робити. Бізнесмен вирішив займатися продажем шкіргалантерейних виробів. Але для закупівлі товару йому знадобилася певна сума грошей. Для цього він кілька разів скористався послугами банку і брав гроші під заставу.

А заставою була його власна квартира. Початкова сума становила 50 тис. Доларів. Другий кредит був на 100 тисяч і третій доріс до 500 тисяч. Підрахувавши свої витрати і доходи, бізнесмен зрозумів, що зростання його прибутку практично немає, адже весь прибуток йде на погашення кредитних відсотків, зарплату персоналу, а також різні хабарі перевіряючим його інстанціях.

Але він не міг припинити розпочату справу, адже зупиниться, означало опинитися і без роботи і без квартири, яка була заставою. Тому після того як бізнесмен погасив кредити, він вирішив закрити фірму, щоб не ризикувати так сильно.

Але його підприємницька діяльність на цьому не зупинилася. Чоловік відкрив школу іноземних мов, викладачами якої стали його дружина і теща. Великого капіталу для такої справи не знадобилося, а головним козирем стали безцінні знання його близьких.