Як відомо на розвиток того чи іншого бізнесу впливає ментальність місцевого населення, а також досвід ведення бізнесу в своїй або ж чужій країні. Так бізнес розвивається за своїми окремими національними групами.

Наприклад, німці ось уже багато років представляють величезну і серйозну структуру, яка займається промисловістю. Історично склалося так. Що саме німці були першими творця і тими, хто розвивав промисловість.

А ось в Росії внаслідок її соціалістичного минулого не існує такої спеціалізації. Бізнес почав розвиватися фактично з того, що було актуально в країні. Так на початку 90-х в сфері бізнесу почали з’являтися перші торговці або скоріше торгаші.

А наступний етап, кінець 90-х приніс вже кримінальний бізнес, де правили нові російські. Далі діяльність почала розвиватися в сфері торгівлі надрами та відродження державних підприємств.

Але жодна з цих хвиль не створила прагнення бізнесменів створювати величезні виробництва або будувати бізнес на переробці. У малому бізнесі така ідея як виробництво практично не зустрічається.Навіть не дивлячись на те, що перспектива в цій сфері величезна.

Виготовлення пінопласту

DIGITAL CAMERA

Ми хотіли б розповісти вам про чудовою бізнес-ідеї малого виробництва. Це виготовлення пінопласту, який сьогодні широко використовується. Пінопласт — це будівельний матеріал, який складається з дрібних кульок самого різного діаметру.

В середині цих кульок може перебувати або повітря, або газ. І в залежності від того яке вихідна сировина було використано для виготовлення пінопласту, він ділиться на групи. Кожна з них має свої особливості. Саме початкове сировину і визначає, де і яким чином найкраще використовувати певний вид пінопласту.

Так, наприклад, пінополіуретан добре взаємодіє з різними поверхнями і має низьку тепло провідність.Таким чином, з ним легко працювати в ході будівельних операцій.

 

Такий продукт як пінопласт затребуваний, не тільки завдяки своїм особливостям, а й завдяки своїй не високій ціні. Попит на цей практично універсальний продукт зростає з кожним роком. І такий стабільне зростання буде спостерігатися ще кілька років. А якщо на ринку існує попит, то це означає, що малий бізнес перетвориться в перспективне і прибуткова справа.

Ідея виробництва пінопласту

Технологічний процес виготовлення пінопласту простий. Він складається з декількох етапів. Спочатку необхідно приготувати спеціальну сировину, спінити його і висушити. Далі продукція відстоюється і набуває необхідну вам форму.

Якщо ви вирішили розвивати свій бізнес в сфері виробництва пінопласту, то у вас повинні бути наступні критерії. Перш за все, необхідне відповідне приміщення. Це може бути просторий ангар, висота стель якого повинна починатися від 3,5 метрів.

Також необхідно пам’ятати про фінансові вкладення для придбання устаткування. Цей вид бізнесу не можна віднести до тих, що можна починати з нуля. Для того що придбати обладнання вам буде потрібно близько 15 тисячі доларів. І це лише мінімальна сума.

Крім цього в даному бізнесі не мало важливий фактор наявності ринку збуту. Це основна проблема, навіть не дивлячись на потребу виробленого продукту висока.

Практично в будь-якому малому бізнесі в сфері виробництва необхідні вкладення для придбання сировини та обладнання. А це означає, що вкладення кошти повернуться до господаря через деякий період часу.

Що стосується ринку збуту пінопласту, то він досить конкурентний. І якщо ви не будете мати попередньою домовленістю з декількома фірмами, то збувати свій товар вам буде складно. Необхідно зайнятися організацією збуту вже на етапі організації самого бізнесу, для того що б працювати під замовлення. А чи не шукати або чекати свого клієнта.

Плюси і мінуси виробництва пінопласту

Плюси і мінуси виробництва пінопласту

Що стосується плюсів, то в даному бізнесі існує перспектива стратегічного плану. Зростання споживання продукту стрімко зростає і така тенденція буде спостерігатися протягом деякого часу. Особливо це видно в сферах упаковки і будівництва.

Даний вид товару має високу оборотність. Якщо правильно налагодити збут, то в сезон ваш цех може працювати і по 12 годин, без будь-якої завантаження складських приміщень.

Виробництво пінопласту легко організувати, так як технологічний процес порівняно легкий, обладнання не дороге, а для працівників коштують не високі вимоги щодо кваліфікації.

При придбанні різних форм для виготовлення товару, можливо, диверсифікувати номенклатуру товару.Це означає що ви зможете розвивати свій бізнес і випускати різні види продукції для своїх ринків.

Наприклад, декоративні форми для прикраси або ж утеплення стін. Невеликі форми для спеціальної упаковки побутової техніки або ж продуктів харчування.

мінуси

мінуси виробництва пінопласту

Найголовніший — це висока конкуренція на ринку збуту. Також для створення виробництва вам необхідно легалізувати його, внаслідок чого ви витратите багато часу і зусиль для оформлення необхідних документів.

Крім цього на початковому етапі бізнесу вам потрібні не малі фінансові вкладення, як для малого бізнесу. Також ви повинні пам’ятати, що даний вид бізнесу вважається сезонним.

У цій бізнес ідеї, як і в інших, є свої суттєві плюси і мінуси. Але перш ніж ви вирішите починати такий бізнес все ретельно прорахуйте і складіть бізнес план.

Після того як ви врахуєте регіональні особливості вашого ринку, ви зрозумієте наскільки рентабельне буде ця справа для вашої місцевості. Таким чином, ви оціните, і реальні канали збуту, і наявність конкуренції і наскільки можлива організація такого виробництва.

Якщо ви вирішите створювати такий бізнес в невеликому місті, то плюсом може стати не дорога робоча сила, і менша сума за оренду ангара. Але в такому випадку має бути присутня і транспортна складова. В цілому це приваблива ідея, як для малого бізнесу, і її перспектива велика.