Ви визначилися зі своєю бізнес ідеєю, але це лише перша сходинка важкого шляху. Далі вам необхідно вживати більш серйозні кроки. А на початкових етапах бізнесу вони досить схожі. Давайте докладніше розглянемо список першочергових завдань.

Складання бізнес — плану

Складання бізнес - плану

Багато хто задає питання, а чи можна створити бізнес без бізнес — плану. Фактично можна. Але якщо ви плануєте серйозна справа, і на довгий період, то краще з самого початок навчиться правильно працювати з документами.

Для того що б ви розуміли що бізнес-план це документ саме для вас, а не для начальника на роботі. Це якась послідовність ваших дій витрат і прибутку, а також план дії в разі невдачі. Спочатку спробуйте самостійно прописати всі кроки.

Зробіть щось на зразок чернетки і поступово додайте туди все, що вам необхідно. Уже з таким чернеткою можна звернутися і до фахівця, який підкаже вам, що краще зробити, а чого взагалі не варто робити. Таким чином, ви зрозумієте, на чому базується ваша справа, і як далі воно буде розвиватися.

Отже, що необхідно врахувати в бізнес-плані:

  • Головна мета вашого бізнесу;
  • Аналіз ринку та попиту. Необхідно прорахувати приблизну кількість потенційних клієнтів, яка категорія людей здатна користуватися послугами і проживають ці люди в районі, де буде базуватися бізнес. Ви повинні зробити якусь оцінку не тільки кількості населення, але і їх добробуту;
  • Аналіз конкуренції. Необхідно підрахувати фірми, які займаються такою ж або подібною діяльністю. Так ви оціните їх слабкі і сильні сторони, побачите які помилки вони роблять при наданні послуг або продажу товарів, і зрозумієте, що необхідно вашому бізнесу, що б стати краще і більш впливовою;
  • Наявні і необхідні ресурси;
  • Підрахунок фінансової сторони — витрати (початкові, постійні), доходи і чистий прибуток.

партнерство

партнерство

Також на початковій стадії вам необхідно вирішити будете ви займатися бізнесом самостійно або ж оформите партнерство. Ви повинні розуміти, що партнер, це не співробітник, а повноправний власник, тобто співзасновник.

В даному випадку не може бути універсального рішення. Все залежить від ваших ресурсів, знайомств і цілей. Кожен із кроків повинен бути економічно виправданий. Якщо немає потреби, то не варто ділити з кимось свої можливості.

Якщо ви впевнені, що зможете і самі керувати бізнесом, і подужаєте все вкладення, то краще бути одноосібним начальником. Але якщо ви починаючий підприємець і не маєте ніякого досвіду, то ваші співзасновники розділять з вами не тільки прибуток, а й важливі обов’язки і допоможуть вам заощадити на деяких позиціях.

 

Хорошим варіантом буде створення сімейного бізнесу. Тоді вашими надійними помічниками стануть ваші родичі.

Джерела фінансування

Джерела фінансування

Багато з підприємців бачать єдиний шлях фінансування свого бізнесу — оформлення кредиту. І дійсно з кожним днем все більше банків пропонують хороші умови кредиту для сфери малого бізнесу. Але перш ніж ви зробите це, варто все ж підрахувати всі за і проти.

Якщо у вас немає попереднього досвіду в таких діях, то варто спробувати менш ризикований варіант.Може, ви зможете продати якусь нерухомість або, наприклад, автомобіль. Також ваші родичі або знайомі можуть позичити вам первісну суму.

Але якщо ваші цілі масштабніше, тоді вивчіть і інші альтернативи як державне замовлення, франчайзинг, лізинг, венчурне інвестування.

Реєстрація бізнесу

Реєстрація бізнесу

Якщо ваш бізнес не короткочасна затія, а ви вирішили надовго і всерйоз зайнятися справою, тоді вам не уникнути такої процедури, як реєстрація власної справи. Адже в багатьох країнах, зокрема й наші, за незаконне підприємництво передбачається кримінальне переслідування. Але для того що б довести ознаки цього незаконного бізнесу необхідно надати якусь систематичність підприємницької діяльності.

Наприклад, надання платних послуг, або наявність декількох угод купівлі — продажу. Так само доказом може стати факт отримання доходу у великих розмірах. А це означає, що поодинокі продажу або ж надання разових послуг не вимагають реєстрації. Але все одно масштаби вашого бізнесу будуть постійно рости, і таку процедуру, рано чи пізно вам доведеться виконати.

Для цього вивчите законодавчу базу, або ж зверніться за консультацією, для того що б з’ясувати в який саме організаційно — правової формі вам буде найзручніше вести свою діяльність і яку з систем оподаткування вибрати.

Вибір товарного знака, назви фірми і оформлення патенту

Вибір товарного знака

Кожна з фірм, навіть найменша, має свою назву, логотип і навіть слоган. В законі передбачено, що будь-яка з підприємництва має не тільки мати свою назву, а й містити вказівку на характер діяльності фірми.

Якщо у вас створена комерційна організація, а не просте юридична особа, то необхідно підібрати відповідне найменування, яке буде вказано і зареєстровано разом з організацією в спеціальних установчих документах. До підбору назви необхідно підходити відповідально, адже вона вважається резидентом вашого підприємства і створює певний імідж.

Банківський рахунок

Банківський рахунок

У законодавстві немає обов’язків на відкриття персонального банківського рахунку для підприємства.Це ваше особисте рішення. Але ви повинні знати, що особистий банківський рахунок неможна використовувати для розрахунків вашої підприємницької діяльності.

Якщо ви хочете стати серйозним бізнесменом і заробляти пристойні гроші, то спочатку займіться процедурою відкриття рахунку.

офіс

Сьогодні існує маса варіантів, в якому саме місці вести свій бізнес. Це не обов’язково повинен бути окремий офіс. Багато з підприємців орендують квартиру для цих цілей або ж влаштовують офіс прямо у себе вдома. Це дуже зручний і економний варіант. Але не кожен вид діяльності може вирішитися подібним чином.

Якщо ваш бізнес передбачає спілкування з клієнтами, то вам краще це буде робити в офісі. А для виробництва підійде цех. Вам необхідно подивитися на бізнес з боку. Якщо немає критичної потреби, орендувати або купувати приміщення, то не робіть цього, а економте.

А ось що стосується законності ведення бізнесу у себе вдома, то це цілком можливо, якщо ви не будете створювати несприятливі умови для своїх сусідів.

Маркетинг. Реклама. пошук клієнтів

Internet Marketing
Маркетинг вже став настільки популярним, що без нього не обходиться жодна сфера бізнесу. Така справа як просування і пошук клієнтів сприятиме лише прогресу. Але головний крок необхідно зробити на початковому етапі.

Саме зараз вам необхідно залучити якомога більше клієнтів і розрекламувати свої послуги. Це необхідно для того що б зрозуміти, який існує попит і чи буде актуальний ваш бізнес надалі.

Реклама важлива для кожного підприємства, але ця стаття не з дешевих. Вам необхідно витратити якісь фінанси і сили, для залучення клієнтури. Але ваші дії будуть виправдані. Адже за допомогою реклами з’являться нові клієнти, а з ними і відповідно прибуток.

Дуже часто рекламу необхідно запускати не колись справу вже стартувало, а ще до його початку.Наприклад, майбутнє відкриття магазину або ж кафе.

Як видно з усіх прикладів, ще до того як почнеться ваша підприємницька діяльність необхідно виконати копітку роботу. Кожен з пунктів важливий, і для їх виконання необхідний досвід і певні знання. Але виконавши всі і склавши грамотний бізнес-план, ви будете знати, чого очікувати від бізнесу, і яка може бути перспектива росту.

Отже, розбираєтеся з усіма документальними і технічними аспектами, складаєте бізнес-план, знаходите джерело фінансування вашого бізнесу, з’ясовуєте, чи потрібен вам офіс і партнерство і тільки тоді можете сміливо починати організацію вашого бізнесу.