Одним з популярних трендів сьогодні є мистецтво у всіх його проявах. Не тільки дорослі люди, а й молодь стала відвідувати різні виставки та галереї. З кожним днем з’являються нові напрямки, і сфера мистецтва набуває ще більшого попиту.

Багато з тих, хто пов’язав своє життя з прекрасним, замислюються про те, як відкрити власну галерею.Але перш ніж відкрити такий заклад, необхідно все ретельно продумати. Адже ця бізнес-ідея не просто хобі, а справжній бізнес.

Шукаємо відповідне приміщення

як відкрити галерею мистецтв

Для того що б розмістити навіть одну виставку необхідно багато місця, не кажучи вже про декілька експозиціях. Тому площа приміщення повинна бути від 200 квадратних метрів.

Якщо ви знайдете ще більше приміщення на прийнятних умовах оренди, то це буде краще для вашої справи. Адже картинна галерея це не тільки виставкові зали, а й склади для зберігання картин, різні підсобки і невеликий офіс.

Приміщення повинно виглядати естетично і мати хороші технічні показники. А це означає, що в приміщенні не повинно бути сірості, воно повинно добре провітрюватися і висвітлюватися. Всі ці невеликі фактори відіграють важливу роль.

Якщо є така потреба, то зробіть невеликий ремонт, що б в подальшому не закривати приміщення на тривалий період. Також важливий момент в пошуку приміщення це охоронна і пожежна системи.

 

Місцезнаходження галереї

Якщо ви ще не знаєте де саме відкрити картинну галерею, то краще за все зробити це там, де спостерігається велике скупчення людей. А саме десь в центральній частині міста, або ж в культурній частині міста, якщо така присутня.

необхідний персонал

При підборі співробітників вашого закладу ви повинні звернути увагу на їх активність, комунікабельність, а також уміння розбиратися в мистецтві і зацікавленість в мистецтві.

Для невеликої галереї вам також не потрібно буде багато співробітників. Це керівник галереї. Їм можете бути і ви. Далі галерист і куратор. Галерист підтримує імідж закладу, а також веде переговори безпосередньо з художниками. А ось куратор проводить різні тематичні виставки. Але іноді з цими двома посадами може справлятися і одна людина.

А ось якщо немає, то вам може знадобитися і такий фахівець як консультант. Також необхідний і експозиціонер. Він буде правильно розташовувати кожну з картин, для зручного огляду і для створення однієї тематики.

Головна вимога до всіх цих співробітникам — це спеціалізований мистецький освіту. Тому що на одному ентузіазмі і бажанні в цій справі їм не впорається.

Вкладення в бізнес

галерею мистецтв вкладення в бізнес

Сума стартового капіталу залежить від того якої площі і в якому стані буде приміщення. Також ви самі вибираєте специфіку і масштаби вашого бізнесу. Якщо не враховувати оренду то п’яти тисяч доларів може вистачити на початковому етапі для того що б розрекламувати ваш заклад, оснастити галерею і виплатити першу зарплату співробітникам.

Підбір художників

Одним з основних чинників успішності вашої справи буде правильний підбір художників. Але для цього вам необхідно чітко визначиться з концепцією вашої галереї і видом мистецтва. Звичайно ж, ви можете змішувати стилі або ж проводити тематичні вечори або тижні, присвячені окремим художникам.

Для того що б підібрати роботи запросіть кількох консультантів або ж експертів. Крім цього на різних форумах ви можете дізнатися, що саме цікавить людей, а що ні. Звертайте увагу і на список тих заходів, які вже відвідував художник. І чим популярніше він буде, тим успішніше буде ваша галерея.

Різні джерела прибутку

галерея мистецтв джерела прибутку

Найбільшу частину прибутку у вашому бізнесі буде приносити саме продаж картин. Але ви можете отримувати і додаткові гроші, якщо встановите невелику плату за вхід. Також для початківців художників можна встановити якийсь ліміт за виставку їхніх робіт.

Влаштовуйте всілякі конкурси робіт, аукціони та інші заходи. Головне що б вони відрізнялися своєю незвичністю. Адже сьогодні це так затребуване в нашому суспільстві. Всі ці види прибутку в цілому будуть приносити вам непоганий дохід.