Якщо ви все ще не знайшли підходящу ідею для створення свого оригінального бізнесу, то ми хочемо запропонувати вам дуже привабливу альтернативу. Такий бізнес як бджільництво. Це не проста сфера діяльності. Тут є свої труднощі і проблеми, тому як дана діяльність не розкручена і у новачків завжди виникає маса питань.

Рентабельність бізнесу

Бджільництво як сфера бізнесу
Перш за все бджільництво має на увазі розведення бджіл, які в наслідок будуть виробляти такі продукти як мед, прополіс, віск, бджолина отрута, і навіть маточне молочко. Незважаючи на те, що на ринку існує безліч штучних замінників, споживач частіше вибирає саме натуральний продукт. Добре якщо у вас є певний досвід у цій сфері. Адже коли ви знаєте, як правильно розводити і доглядати за бджолами, то вам буде набагато легше. А якщо ні, то завжди є експерти, які підкажуть і покажуть вам. Рентабельність такого бізнесу. При правильному підході, складе близько 15%. А ось тривалість сезону буде близько півроку. Будь-яка з пасік буде приносити дохід, але для цього необхідно мінімум 50 бджолиних сімей. У професіоналів цієї справи міститься навіть 100-200 сімей.

З чого почати

Бджільництво як бізнес-ідея
Перш за все, виберіть правильне розташування пасіки. Це повинно бути сухе просторе місце. І бажано, що б в радіусі двох кілометрів росли медоносні рослини, наприклад, поля, засіяні гречкою, або плодові сади. Також добре якщо поруч будуть рости рослини, цвітіння яких не збігається. Таким чином, ви зможете зібрати більше меду.

Ті рослини, які цвітуть вже ранньою весною допоможуть вашим бджолам відновити сили після зими і швидше виробляти мед. Якщо ж ви вирішите помістити вулик на своїй дачній ділянці, то він повинен бути обгороджений високим парканом. А вулик в цьому випадку краще розмістити на висоті.

Наприклад, на другому поверсі. Якщо це стаціонарна пассіка, то ви буде отримувати близько 10 кілограм за сезон. А ось якщо зробити переносну пасіку, якусь платформу, то в цьому випадку ви отримаєте практично 50 кілограм продукту з однієї сім’ї.

Ви повинні врахувати, що б поруч з вашої пасікою не було тваринницьких господарств. Адже в такому разі ваші бджоли можуть захворіти паратифом або іншим небезпечним для їхнього життя захворюванням. Головна помилка, яку здійснюють багато початківці бджолярі — неправильне розташування. Воно повинно знаходитися в здорової екосистемі. Адже тоді і бджоли і їх виробництво буде в безпеці. Якщо ви не зовсім впевнені у виборі місця, то краще проконсультуйтеся з фахівцем, для того що б ваш бізнес ні пропав.

Придбання бджіл і вулик

Ви можете придбати нові або ж б / у вулики. Нові дорогі, а ось на б / у ви пристойно заощадите. Що стосується бджіл, то їх можна придбати разом з вуликами або ж окремо в спеціальних бджолопакетів.Бджоли, як і вулики можна придбати у професійних бджолярів. Згодом ви також зможете розвинути і цей напрямок бізнесу — продаж бджолиних сімей. Але також можна і самостійно зловити бджіл, але для цього потрібні спеціальні вміння і спеціальне пристосування — пастки.

збут продукції

розведення бджіл для бізнесу
Половину прибутку від вашого бджільництва буде приносити продаж меду, а інша половина, це супутні продукти. Вашими клієнтами можуть стати сусіди і родичі. Але якщо ваша пасіка великих габаритів, більше 100 сімей, то тоді можна продавати свою продукцію на ринку, орендуючи там невеличке містечко. Крім цього ви можете продавати свій продукт і в інтернеті. Або запропонувати реалізацію меду різних продовольчим магазинам, якщо у вас буде багато меду.

Стартовий капітал

Найкраще починати бджільництво з невеликою пассіка, для того що б набратися досвіду і зрозуміти чи підходить вам такий бізнес. В такому випадку на первісне облаштування вашої пасіки не потрібно брати кредит або позичати гроші у знайомих. Також якщо ви раніше не мали справи з бджолами, то ви зможете навчитися на маленькій пассіка, а потім поступово збільшите її габарити. Таке ведення бізнесу в цій сфері буде найвірнішим. Але якщо ви вирішили відразу зробити велику пасіку, то і сил і засобів знадобиться в рази більше.