Як багато хто пам’ятає калейдоскоп це іграшка з нашого дитинства. Але це не просто якась дрібничка, а незвичайна річ, яка заворожує не тільки дітей, а й дорослих. Калейдоскоп — це іграшка, пристрій для релаксації, тренажер очей і оптичний прилад. Але для багатьох це якийсь бізнес-сувенір — унікальний подарунок.

Перш ніж почати виробництво калейдоскопів необхідно розібратися, що ж це таке. А це якесь етооптіческое пристрій у вигляді трубки, де вміщено різнобарвне скло і дзеркала. Вони розташовані таким чином, що коли ви будете повертати трубку, ці елементи створюють симетричні візерунки.Виглядає все це зачаровує і може стати непоганою бізнес-ідеєю .

Використання калейдоскопів

Використання калейдоскопів

Бізнес по виробництву калейдоскопів досить вигідний, адже цей прилад можна застосовувати в різних цілях.

Наприклад, багато окулісти радять використовувати такий прилад в якості профілактики та навіть лікування деяких захворювань очей. Також за допомогою калейдоскопа можна позбутися від перевтоми, дратівливості і таким чином привести в норму свою нервову систему.

Але найчастіше за все калейдоскоп використовується як розвиваюча іграшка для дітей. До всього іншого калейдоскоп можна використовувати і з іншою метою. Адже це пристосування вважається певним видом мистецтва. При виробництві калейдоскопа ви створюєте не просто іграшку, а якийсь неповторний і незвичайний художній дизайн кольору, форм і різних зображень. Існують навіть колекціонери калейдоскопів. А, наприклад, в Новій Зеландії, Америці, Канаді та Англії навіть існують спеціальні музеї калейдоскопів.

Виробництво калейдоскопів як бізнес

Виробництво калейдоскопів як бізнес

 

Бізнес по виробництву дитячих товарів вважається прибутковим і перспективним. Прибуток від такого пристрою як калейдоскоп буде не маленькою. Адже складові пристрою це дзеркало і кольорове скло. На звичайній радянській іграшці можна побудувати вражаючий бізнес. А собівартість такого бізнесу практично нульова.

Такий бізнес може стати не тільки додатковим доходом, а й основним джерелом заробітку.

Схожа технологія виробництва присутній при виготовленні вітражів. Якщо у вас є або був досвід в цій сфері, то ви сміливо можете починати і новий бізнес.

Як же зробити калейдоскоп?

Як же зробити калейдоскоп

Матеріали для виготовлення цього приладу досить прості. Вам знадобиться трубка для основи, три скляних кола, три прямокутних дзеркала, і різнокольорові скла, які будуть наповнювати калейдоскоп.

Але перш ніж ви почнете збирати прилад, необхідно накреслити його схему. Перш за все, довжина прямокутних дзеркал повинна бути менше на 2-3 сантиметри, ніж сама трубка. А ось ширина розраховується залежно від діаметра самої трубки. За допомогою транспортира необхідно накреслити 3 радіуса трубки, так що б кут між ними дорівнював 120 градусам. Далі ставите точки на стику радіусів і окружності. Після того як ви з’єднаєте їх лініями, ви отримаєте необхідний розмір ширини стекол.

Необхідно також звернути увагу на товщину стекол і враховувати її при розрахунках. Зазвичай товщина скла становить 2-3 міліметра. Її необхідно відняти з отриманої ширини. Особливу увагу необхідно приділити тим місцям дзеркала, де вони будуть стикатися один з одним. Саме в цих місцях дзеркала повинні бути гладкими, без нерівностей і сколів. Завдяки правильним сполученням дзеркал, ви отримаєте ідеальну картинку в готовому калейдоскопі.

Що стосується розміру скляних кіл, то вони повинні бути такими ж, як і діаметр трубки. Для цього вам знадобляться два прозорих скла, які необхідно помістити всередину і ще одне — матове, яке буде служити як зовнішнє скло. А ось розмір матового скла повинен бути трохи більше діаметру самої труби, для того що б воно туди не провалювалося.

Якщо ви не можете підібрати підходящу трубку для основи калейдоскопа. То її можна змайструвати самостійно з картону. Якщо ви вже вирізали скла і дзеркала, то можете скористатися певною формулою для розрахунків розміру трубки.

Вона виглядає так: L = 2ПR. L — довжина листа, який необхідний для трубки (без згинів для склеювання), П — чисто пі — 3,14, r — радіус кола стекол.

При виборі картону необхідно приділити увагу, що б він був гнучким і при скручуванні міг створювати ідеальну окружність. Найкраще якщо ви спробуєте на ватмані, а коли досягнете потрібного результату, просто зміцните його додаткової папером. Стійкість і міцність отриманої трубки — це, мабуть, найголовніше в калейдоскопі.

Внутрішню начинку вашого калейдоскопа можна вибрати найрізноманітнішу. Скельця повинні бути різні як за формами, так і за кольором.

Де ж взяти такі скельця. По-перше, їх можна придбати в зоомагазині. Тут продаються різні елементи для оформлення акваріумів. Ви можете подіскать відповідні вам кульки, або розбити великі на кілька маленьких. Також можна використовувати вже непотрібні скляні статуетки і новорічні іграшки. З них вийдуть відмінні скельця.

збірка калейдоскопа

збірка калейдоскопа

Після того як ви виконали всі підготовчі роботи і знайшли всі необхідні елементи, можна збирати ваш твір мистецтва. А робиться все це досить простим чином.

Перш за все не залишайте зовнішню частину картону білої. Краще якщо вона буде яскравою з всілякими малюнками і написами. Можна навіть обклеїти пакувальної папером.

Вкладення в такий невдалий бізнес становитимуть близько двох тисяч доларів, якщо ви починаєте свій бізнес в великому місті. А в невеликому місті сума інвестицій буде ще менше.

збут продукції

збут продукції

Для того що б продавати готову продукцію, можна відкрити невеликий магазин або ж орендувати відділ у великому торговому центрі. Але на перших етапах все ж краще збувати калейдоскоп в магазини дитячих іграшок, сувенірів і подарунків. Також можна продавати калейдоскоп за допомогою інтернету.Батьки будуть купувати такі калейдоскоп не тільки для дітей, а й для своїх знайомих. Адже калейдоскоп родом з їхнього дитинства, і для того що б повернути яскраві спогади того часу дорослі захочуть знову стати дітьми за допомогою калейдоскопа.