Тоді приготуйтеся до того, що на ділі все буде трохи складніше, ніж в ваших думках і фантазіях.

Постарайтеся сконцентруватися і налаштуватися на перемогу, адже в процесі здійснення задуманого Вам доведеться зіткнутися з цілком конкретними труднощами.

бізнес-ідея відкриття власного міні-готелю

Щоб краще розібратися в даному секторі бізнес-індустрії, спробуємо звернути увагу на хороші приклади в Європі.

Майже в кожній розвиненій європейській державі можна відзначити тверді позиції міні-готелів на ринку готельних послуг .

Наприклад, у Франції ви знайдете безліч затишних маленьких готелів, в яких кожен клієнт може комфортно і зовсім недорого розташуватися.

Такі місця відрізняються незвичайною спокійною атмосферою, теплою, доброзичливою обстановкою.

Величезний готель може обмежувати постояльців своєю надмірною розкішшю і розмірами, тому невеликий готель виграє за показниками обслуговування клієнтів.

Класифікація готелів

Класифікація готелів

Розглядаючи ринок готелів глобально, слід орієнтуватися в класифікації і деяких параметрах цього бізнесу.

У нашій країні до недавнього часу не існувало єдиного документа або нормативного акту, який розглядає таке поняття як «малий готель» .

Не було і ділення на групи і класи. Тож не дивно, що в даному напрямку завжди виникали питання і труднощі, які часом неможливо було вирішити.

Ситуація погіршувалася ще й тим, що влада ставили міні-готелі і великі готелі на одну площину, намагалися створити правила, загальні для всіх. А це, безсумнівно, неможливо зробити.

Сьогодні організатори і власники готельного бізнесу визначилися зі зрозумілою і конкретною класифікацією в цьому секторі:

Так, в залежності від займаного приміщення і кількості номерів, готелі поділяються на: міні-готелі, що вміщають від 12 до 15 номерів в нежитловому фонді, міні-готелі квартирного типу, які мають 7-15 номерів в житловому фонді, і малі готелі в окремих будівлях — містять більше 50 номерів в своєму розпорядженні.

 

Якщо ж розглядати класифікацію за принципом надання готельних послуг, то вона буде виглядати наступним чином: хостели, демократичні готелі, аппарт-готелі, домашні готелі, готелі бізнес і економ-класу .

Характеристики міні-готелів і деякі відмінні позиції в обслуговуванні клієнтів, визначають ряд переваг.

По-перше, у постояльців завжди є можливість вибрати номер на свій смак і гаманцю.

По-друге, багато творчих людей вважають великою перевагою індивідуальне оформлення номерів.Адже невеликі готелі можуть собі це дозволити, оскільки у них не так вже й багато кімнат. До всього іншого більшість власників таких готелів ставляться до свого бізнесу по-батьківськи, трепетно облаштовуючи кожен номер окремо.

По-третє, клієнти для обслуговуючого персоналу стають не просто приїжджими безликими людьми, а набувають статусу бажаних гостей.

Саме тому міні-готелі славляться гостинною атмосферою і затишком, які не придбати за гроші у великих готелях .

Вибираємо приміщення для міні-готелю

Вибираємо приміщення для свого міні-готелю

Головна перешкода в секторі готельної індустрії — це власне сама нерухомість.

В основному невеликі готелі займають площу в старих комунальних будинках або перебудованих квартирах. Оформлення такої житлоплощі юридично дуже довгий і непроста справа.

Офіційні органи зажадають перекладу придивилася вам споруди в нежитловий фонд, що серйозно ускладнює всю процедуру.

Тисячі підприємців згортають свої справи вже на цій стадії. Вони просто не можуть осилити матеріальні витрати на переоформлення, податки на придбане майно і землю. Та й твердження потрібних документів займає рік, а то і більше.

Знайти таку площу, яку можна перевести без проблем в нежитловий фонд, важко.

Напевно, тому 60-70% міні-готелів належать фізичним особам і розташовуються в житлових приміщеннях .

Назвати квартиру, яку здають на добу, готелем складно, зате немає питань з податковою інспекцією.

Ще одне глобальне перешкоду на шляху готельного бізнесу — це ГОСТи, БНіП, санітарні, пожежні нормативи.

Специфічні відгомони радянського часу, прислухатися до яких сучасні підприємці не хочуть. У підсумку виходить, що статистика не в змозі назвати загальну кількість міні-готелів. Такою інформацією не володіє ніхто.

Процес створення міні-готелю

процес створення міні-готелю

У чому ж полягає процес створення невеликого готелю? Уявіть собі міні-готель номерів на 10. Спочатку потрібно вибрати відповідне приміщення, краще на другому поверсі.

Добре б знайти комуналку в фасадній будівлі, яке розташоване в історичному районі міста.

Дуже важлива наявність розвиненої інфраструктури: магазини, кафе, ресторани, кінотеатр. Знадобиться близько 350 квадратних метрів для самого готелю, кухні, адміністративних приміщень.

Якщо подібна площа знайдена, то слід другий етап, найбільш складний, довгий і кропіткий: розселення мешканців та переоформлення документів.

Далі знадобиться перепланування і хороший ремонт. Процес цей досить витратний. Так як потрібно після планування укласти договори з такими наглядовими службами, як пожежники, водоканал, енергетики, санепідстанція.

Зате наступний етап є найбільш цікавим — це продумування естетики, декору, дизайну інтер’єру вашого готелю.

Необхідно зробити хол і номери максимально комфортними, затишними, що не мають нічого спільного з колишньою комунальною квартирою. Доведеться розщедритися на покупку сучасних меблів, сантехніки, побутової апаратури, іншого необхідного устаткування.

Визначаємо рентабельність міні-готелю

Визначаємо рентабельність міні-готелю

Перш, ніж запускати свій готельний бізнес, слід вивчити ринок попиту і пропозиції. При відборі майбутнього персоналу рекомендується акцентувати увагу на суворий порядок роботи і бажання постійно навчатися.

Для готелю на 10 номерів необхідні: керуючий, старший адміністратор, 3-4 адміністратора, головний бухгалтер, начальник відділу бронювання та 2-3 покоївок.

Обов’язковою і незмінним має бути наявність сніданку і ідеально чистої білизни. Іноді клієнтам пропонуються послуги спортивного залу, сауни, прокату авто, якщо заздалегідь укласти потрібні договору з їх господарями .

Якщо вкласти достатню кількість матеріальних і душевних коштів, то міні-готель може стати відмінним варіантом бізнесу.