Бізнес-ідея відкриття власного міні-готелю
Тоді приготуйтеся до того, що на ділі все буде трохи складніше, ніж в ваших думках і фантазіях.
Постарайтеся сконцентруватися і налаштуватися на перемогу, адже в процесі здійснення задуманого Вам доведеться зіткнутися з цілком конкретними труднощами.
Щоб краще розібратися в даному секторі бізнес-індустрії, спробуємо звернути увагу на хороші приклади в Європі.
Майже в кожній розвиненій європейській державі можна відзначити тверді позиції міні-готелів на ринку готельних послуг .
Наприклад, у Франції ви знайдете безліч затишних маленьких готелів, в яких кожен клієнт може комфортно і зовсім недорого розташуватися.
Такі місця відрізняються незвичайною спокійною атмосферою, теплою, доброзичливою обстановкою.
Величезний готель може обмежувати постояльців своєю надмірною розкішшю і розмірами, тому невеликий готель виграє за показниками обслуговування клієнтів.
Класифікація готелів
Розглядаючи ринок готелів глобально, слід орієнтуватися в класифікації і деяких параметрах цього бізнесу.
У нашій країні до недавнього часу не існувало єдиного документа або нормативного акту, який розглядає таке поняття як «малий готель» .
Не було і ділення на групи і класи. Тож не дивно, що в даному напрямку завжди виникали питання і труднощі, які часом неможливо було вирішити.
Ситуація погіршувалася ще й тим, що влада ставили міні-готелі і великі готелі на одну площину, намагалися створити правила, загальні для всіх. А це, безсумнівно, неможливо зробити.
Сьогодні організатори і власники готельного бізнесу визначилися зі зрозумілою і конкретною класифікацією в цьому секторі:
Так, в залежності від займаного приміщення і кількості номерів, готелі поділяються на: міні-готелі, що вміщають від 12 до 15 номерів в нежитловому фонді, міні-готелі квартирного типу, які мають 7-15 номерів в житловому фонді, і малі готелі в окремих будівлях — містять більше 50 номерів в своєму розпорядженні.
Якщо ж розглядати класифікацію за принципом надання готельних послуг, то вона буде виглядати наступним чином: хостели, демократичні готелі, аппарт-готелі, домашні готелі, готелі бізнес і економ-класу .
Характеристики міні-готелів і деякі відмінні позиції в обслуговуванні клієнтів, визначають ряд переваг.
По-перше, у постояльців завжди є можливість вибрати номер на свій смак і гаманцю.
По-друге, багато творчих людей вважають великою перевагою індивідуальне оформлення номерів.Адже невеликі готелі можуть собі це дозволити, оскільки у них не так вже й багато кімнат. До всього іншого більшість власників таких готелів ставляться до свого бізнесу по-батьківськи, трепетно облаштовуючи кожен номер окремо.
По-третє, клієнти для обслуговуючого персоналу стають не просто приїжджими безликими людьми, а набувають статусу бажаних гостей.
Саме тому міні-готелі славляться гостинною атмосферою і затишком, які не придбати за гроші у великих готелях .
Вибираємо приміщення для міні-готелю
Головна перешкода в секторі готельної індустрії — це власне сама нерухомість.
В основному невеликі готелі займають площу в старих комунальних будинках або перебудованих квартирах. Оформлення такої житлоплощі юридично дуже довгий і непроста справа.
Офіційні органи зажадають перекладу придивилася вам споруди в нежитловий фонд, що серйозно ускладнює всю процедуру.
Тисячі підприємців згортають свої справи вже на цій стадії. Вони просто не можуть осилити матеріальні витрати на переоформлення, податки на придбане майно і землю. Та й твердження потрібних документів займає рік, а то і більше.
Знайти таку площу, яку можна перевести без проблем в нежитловий фонд, важко.
Напевно, тому 60-70% міні-готелів належать фізичним особам і розташовуються в житлових приміщеннях .
Назвати квартиру, яку здають на добу, готелем складно, зате немає питань з податковою інспекцією.
Ще одне глобальне перешкоду на шляху готельного бізнесу — це ГОСТи, БНіП, санітарні, пожежні нормативи.
Специфічні відгомони радянського часу, прислухатися до яких сучасні підприємці не хочуть. У підсумку виходить, що статистика не в змозі назвати загальну кількість міні-готелів. Такою інформацією не володіє ніхто.
Процес створення міні-готелю
У чому ж полягає процес створення невеликого готелю? Уявіть собі міні-готель номерів на 10. Спочатку потрібно вибрати відповідне приміщення, краще на другому поверсі.
Добре б знайти комуналку в фасадній будівлі, яке розташоване в історичному районі міста.
Дуже важлива наявність розвиненої інфраструктури: магазини, кафе, ресторани, кінотеатр. Знадобиться близько 350 квадратних метрів для самого готелю, кухні, адміністративних приміщень.
Якщо подібна площа знайдена, то слід другий етап, найбільш складний, довгий і кропіткий: розселення мешканців та переоформлення документів.
Далі знадобиться перепланування і хороший ремонт. Процес цей досить витратний. Так як потрібно після планування укласти договори з такими наглядовими службами, як пожежники, водоканал, енергетики, санепідстанція.
Зате наступний етап є найбільш цікавим — це продумування естетики, декору, дизайну інтер’єру вашого готелю.
Необхідно зробити хол і номери максимально комфортними, затишними, що не мають нічого спільного з колишньою комунальною квартирою. Доведеться розщедритися на покупку сучасних меблів, сантехніки, побутової апаратури, іншого необхідного устаткування.
Визначаємо рентабельність міні-готелю
Перш, ніж запускати свій готельний бізнес, слід вивчити ринок попиту і пропозиції. При відборі майбутнього персоналу рекомендується акцентувати увагу на суворий порядок роботи і бажання постійно навчатися.
Для готелю на 10 номерів необхідні: керуючий, старший адміністратор, 3-4 адміністратора, головний бухгалтер, начальник відділу бронювання та 2-3 покоївок.
Обов’язковою і незмінним має бути наявність сніданку і ідеально чистої білизни. Іноді клієнтам пропонуються послуги спортивного залу, сауни, прокату авто, якщо заздалегідь укласти потрібні договору з їх господарями .
Якщо вкласти достатню кількість матеріальних і душевних коштів, то міні-готель може стати відмінним варіантом бізнесу.
Добавить комментарий