Розведення раків вважається однією з найбільш перспективних ідей для організації домашнього бізнесу.

Її можна реалізувати з відносно невеликим інвестиційним капіталом. Така продукція, як ракове м’ясо, користується високим попитом серед населення, тому з її реалізацією, як правило, не виникає серйозних проблем.

Бізнес по розведенню раків

У домашніх умовах можна розводити як річкових, так і озерних раків.

Бажано віддати перевагу другому варіанту. Річкових раків складно вирощувати, оскільки вони можуть впасти у сплячку. У такий період їх зростання зупиняється. Як організувати бізнес по вирощуванню раків
бізнес-ідея по розведенню раків

 

Озерних раків можна розводити як в штучних водоймах, так і в акваріумах . Перший варіант вибирають ті підприємці, які хочуть вирощувати і продавати раків у великих обсягах. Однак в цьому випадку у бізнесмена можуть виникнути деякі проблеми.

У штучній водоймі потрібно буде постійно підтримувати чистоту, для цього буде потрібно придбати спеціальні фільтри, які коштують недешево. До того ж, в холодну пору року бізнесменові потрібно буде продумати систему обігріву води. При низькій температурі раки впадуть у сплячку.

Менш витратним варіантом є розведення раків в акваріумах. Бізнесмен може підтримувати в них необхідну температуру води з меншими фінансовими витратами. До того ж, раків набагато простіше виловити з акваріума, ніж зі штучного водоймища.

При бажанні підприємець може встановити кілька акваріумів, що дозволить збільшити обсяги виробництва. Як правило, для того щоб рак виріс до необхідного розміру, потрібно почекати близько 10 місяців. Після цього його можна виловлювати і продавати.

Чим раків годувати

Який корм потрібно підготувати для раків? Бізнесмен може використовувати для цієї мети рибу, ракоподібних, черв’яків, різних комах.

бізнес ідея з розведення раків

Як реалізувати вирощених раків

Для реалізації готової продукції підприємцю необхідно сформувати базу постійних клієнтів, які люблять поласувати раковим м’ясом . Благо, знайти таких людей нескладно, особливо якщо вартість продукції буде нижче, ніж в місцевих супермаркетах.

Пропонувати раків можна своїм знайомим і друзям. Можна розмістити оголошення про продаж продукції на електронних дошках оголошень і в соціальних мережах.

Щоб привернути увагу потенційних клієнтів, має сенс надавати послугу доставки раків в межах містах на безоплатній основі. Це підвищити шанси на швидкий збут продукції.