У всіх на слуху проблема доступності дошкільної освіти. Якщо вам прийшла на розум світла, благородна, але ризикована думка задовольнити цей попит, то для початку визначтеся, що вигідніше відкривати саме в вашому місті — дитсадок або центр розвитку.

Якщо черзі до садочків немає, то Ваша ніша — надання додаткових освітніх послуг і це хорошаідея для бізнесу .

Бізнес по відкриттю дитячого центру

Це, звичайно ж, індивідуальність майбутнього дитячого центру: чим він буде відрізнятися від територіально близьких конкурентів (ексклюзивними курсами, затребуваними програмами, малою наповнюваністю груп, демократичністю цін, творчими педагогами …), пропишіть ризики і перспективи.

 

Що стосується грошової калькуляції, то підрахуйте вкладення в оренду і ремонт приміщення, придбання меблів, навчально-методичних матеріалів і посібників, рекламу, не забувайте про податки і комунальні платежі.

Потім уявіть ідеальну картину: розклад занять збудовано так, що клуб ніколи не пустує. А тепер врахуйте, що в обідній час малюки сплять, а школярі ще на уроках.

Пам’ятайте, що літо — час відпочинку, а тому потрібно буде запропонувати будь-якій іншій формат навчання — розваги дітей. У вересні, січні та травні теж час відтоку клієнтів.

Основна стаття витрат — зарплата педагогам. Тут краще не скупитися, інакше разом зі збіглим викладачем втратите частину клієнтів.

Де взяти стартовий капітал

• Пошук партнерів

Ніхто не буде сперечатися, що ризикувати власними засобами простіше, ніж платити за кредитними ставками.

Так як освіта — це зазвичай сфера докладання жіночих сил, щось не забороняється потрясти фінансові засіки чоловіка.

Якщо таких немає (будь-то чоловіка або засіків), то залишається певна ймовірність знайти сподвижників серед знайомих. Якщо ви живете не в ідеальному світі, то дивіться варіанти нижче.

• Допомога муніципалітету

бізнес з відкриття дитячого центруВеличезна частка витрат в задуманому нами справі доводиться на оренду приміщення. Якщо ви власник власного приміщення, то ви щасливчик. Якщо немає — бийте чолом в мерії. Іноді це спрацьовує.

• Центр підтримки малого підприємництва

Такі фонди створюються з метою надання дієвої фінансової та іншої допомоги громадянам, які розпочинають власну справу. Те, що вам і потрібно.

• Працюйте вдома

Реєструєтеся себе як ІП — і спокійно займаєтеся репетиторством. При такому варіанті дохід швидкий і ризикуєте мінімальний.