Редис — це дуже корисний коренеплід з гострим смаком і величезною кількістю речовин корисних для організму, переваги, вирощування якого схвалили багато овочівники.

Поряд з відмінними смаковими якостями редис також має лікувальні властивості. Їдять його виключно в сирому вигляді і використовують в різних салатах, закусках, в дієтичному харчуванні.

Для реалізації вирощувати редис особливо прибутково в осінній або зимовий періоди року, коли на ринках або в магазинах його наявність обмежена. Для отримання врожаю хорошої якості, необхідно щоб тепличні умови максимально відповідали відкритого грунту.

Редис відноситься до скоростиглим коренеплодів, і плоди його багаті на вітаміни, клітковину і мінеральні солі, завдяки чому їм зацікавилися багато садівників.

Він значно впливає на підвищення апетиту, поліпшення травлення і, маючи в своєму складі бактерицидні речовини, бореться зі шкідливими мікробами.

Загадковий островатий смак їжі надають ефірні і гірчичні масла, які є одними із складових частин редиски.

Як вибрати сорт для вирощування?вирощування редису

Можна виділити наступні більш придатні до поширення сорту: Тепличний грибовский, Зоря, Ранній червоний, Рубін. По-перше, вони скоростиглі з вегетаційним строком 20-22 дня, по-друге — не дають стрілок.

Вирощувати їх можна як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах, отримуючи при цьому високий урожай.

У холодні періоди, коли редис вирощується в теплиці, предпочитаются сорти, яким властиві короткий період вегетації і прискорене зростання коренеплодів при відсутності нормального освітлення. До таких сортів відносяться — Донара, Тарзан, Корал, дебела.

У разі якщо ви використовуєте балкон або підвіконня для вирощування редиски, радимо скористатися насінням сортів Дуро, Новіред, Любава.

Для вирощування редиски необхідно правильно підібрати грунтові суміші.

Для приготування сумішей існує чотири варіанти:

— Перегній гнойовий (60%) і земля дернова (40%)

— Земля теплично-парникові (50%) і дернова (50%)

— Перегній гнойовий (60%) і земля польова (40%)

— Низинний торф (20%), земля дернова (40%) і перегній гнойовий (40%).

Для відкриття бізнесу необхідні витрати для вирощування редиски.

Починаючи бізнес з вирощування редису великі витрати не знадобляться. Для початку необхідно мати теплицю, площа якої буде не менше ста квадратних метрів.

Теплицю потрібно відповідно облаштувати висвітленням і опаленням,   а також придбай спеціальне обладнання — установки гідропонні, керівництво мікрокліматом.

Після цього купуємо посадковий матеріал, субстрат, добрива і потрібний інвентар.Оскільки ви, починаючи бізнес, плануєте продавати вирощений редис, то необхідно також обладнання пакувальне.

Бізнес підлягає реєстрації

Якщо ви займаєтеся вирощуванням редису на власній ділянці, то в цьому випадку немає необхідності юридично реєструвати бізнес, і до того ж за отриманий товар не сплачуються податки. Для створення великого і серйозного бізнесу, отримуючи при цьому немаленький дохід, потрібна буде реєстрація.

Реєструючись підприємцем з видом діяльності сільськогосподарської галузі, вас віднесуть до категорії платників податку єдиного сільськогосподарського, сплачуючи його за місцем своєї реєстрації, незалежно від місця знаходження вашої земельної ділянки.

 

Виробники сільськогосподарської продукції високо цінуються державою, і в зв’язку з цим є можливість вигідного кредитування і відчувається допомогу чиновників у вирішенні проблем, що виникли.

У вирощування редиски є свої особливостівирощування редиски бізнес

Вирощування редису взимку в теплиці або в теплий період року у відкритому грунті проходить поетапно:

— Перший етап це підбір насіння.

У відкритому грунті більш сприятливо вирощування редиски в весняний період або на самому початку осені. При наявності теплиці вирощуванням можна займатися круглий рік, включаючи листопад, грудень, лютий.

Вибираючи насіння для посадки необхідно враховувати їх властивості: для оптового продажу або пучками, для грунту відкритого, або ж закритого, особливо враховувати стійкість до стрілкування редиски.

— Другий етап включає підготовку грунту.

Починаючи посадку, необхідно попередньо підготувати грунт, перекопавши її, видаляючи при цьому коріння бур’янів, особливо багаторічних. Можна для цього скористатися мотоблоком.

Щоб уникнути пошкодження майбутнього врожаю Медведков або ж слимаків ґрунт потрібно спеціальними препаратами. Граблями вирівнюємо грунт і товщиною приблизно 5 сантиметрів накладаємо шар перегною, який надає рослинам поживні речовини і до того ж якщо грунту пухка, то ви отримаєте красивою і правильної форми плоди.

— На посадці насіння формується третій етап.

Для полегшення висадки насіння по одному зернятку добре придбай маркер з розміром осередку 0,66 або 0,67 метра для того щоб з його допомогою робити дірки. Висадивши все насіння, акуратно віником досвідчене перегній.

— Четвертий етап це полив.

Закінчивши висадку насіння необхідно зволожити грунт. Хоча редис, це Вологолюбний коренеплід, не рекомендоване багато і часто його поливати, оскільки від зайвої вологи коренеплоди схильні до розтріскування, від чого в результаті страждає товарний вигляд продукту і є небезпека розмноження слимаків.

— Завершальний п’ятий етап — збір врожаю.

Переконавшись, що головки коренеплодів досягли певного розміру, збираємо врожай.Дуже важливо вчасно зібрати урожай, щоб не допустити переходу редису в стрілку і розтріскування плодів. Для прибуткової реалізації найкраще на один пучок виробляти два збори, а третій йде на вагу.

Вирощування редису на гідропонних установках

Для отримання високого врожаю в мінімальні терміни, маючи при цьому не великих розмірів майданчик можна скористатися гідропонними установками. При наявності однієї касети, загальною площею 0,002 сотки, можливо, зібрати врожаю в межах 80 кілограмів.

При установці відповідного освітлення вегетаційний період становить до двох тижнів.Використовуючи гідропонні установки, дохід від цього виду бізнесу збільшується вдвічі.

Касетний контейнер має свої потреби:

  • на мінімальній живильним для редиски площі касета повинна бути наповнена безліччю осередків для насіння;
  • важливо щоб чистим екологічним був касетний матеріал, щоб шкідливі, токсичні речовини не виділялися в розчин;
  • ширина стелажа і касети повинні бути однакові;
  • стежити, щоб касетний матеріал з розчином не вступав в реакцію.

Бізнес на підвіконнівирощування редиски ідея заробітку

Балкон або підвіконня дуже добре підходять для вирощування редиски. Для такого роду вирощування доцільно скористатися сортами Любава, Новіред, Дуро, які не схильні пускати стрілки.

Користуючись для вирощування балконом або підвіконням, встановіть ящик, бажано квадратний зі стороною 60 сантиметрів і наповніть відповідної сумішшю грунту.

Насіння сіють у попередньо зроблені борозенки. Посадку редису на підвіконні рекомендується проводити в середині квітня, від 12 до 15 числа. Для отримання другого і третього врожаю посів проводиться в 20-х числах квітня, і до середини травня приблизно 10,11 число. У період, коли температура повітря підвищується, вирощування редиски на балконі не рекомендовано.

У бізнесу з вирощування редису є деякі проблеми.

1. редис властива невисока до 18 градусів температура повітря.

2. У гарячу пору літа для вирощування редиски потрібні особливі сорти, не схильні до стрілкування.

3. У літню спеку блішки хрестоцвіті вражає листя, тому рослинам необхідна обробка інсектицидами.

4. Одержанню бажаного прибутку часто стоїть перепоною конкуренція на ринку збуту.

Підрахунки передбачуваного прибутку

Для розрахунку можливого прибутку за основу беремо ділянку розміром одна сотка.

— Залежно, якого розміру виростуть плоди, один пучок становить 12-25 коренеплодів;

— Для кілограма редиски необхідно два або два з половиною пучка;

— На квадратному метрі площі вирощується близько 125 рослин;

— На земельній ділянці площею 100 квадратних метрів виростає 12,5 тисячі рослин.Практично 100% схожості не слід очікувати. З огляду на це, певна норма становит від 90, до 95 відсотків. В результаті у нас виходить продукції 11250 рослин. Можна кількість збільшити, зменшивши міжрядні інтервали;

— Передбачувана кількість рослин ділимо на місткість пучка (25), в результаті у нас виходить 40 пучків;

— Кількість пучків множимо на ціну одного (приблизно 30 руб.) І у нас виходить 13,5 тис. Рулів;

— Для отримання чистого прибутку від розрахованої суми віднімаємо понесені раніше витрати і у нас виходить чистий прибуток.

Як реалізувати вирощений редис?вирощування редиски як бізнес-ідея

Для безперешкодного продажу отриманого врожаю необхідно в санепідстанції отримати декларацію ГОСТР і сертифікат фітосанітарний.Декларація є підтвердженням відповідності продукції документам, що позначає певні норми.

Для отримання максимального прибутку існує схема.

— Збільште розмір земельної ділянки;

— Редис висаджуйте в кілька періодів протяжністю 10-15 днів, при цьому забезпечується безперервне наявність товару;

— При виборі сорту віддавайте перевагу, звертайте увагу на ті, у яких переважають смакові якості. При наявності хорошої продукції з’являються постійні клієнти, які платять за якість товару;

— Вирощуючи редис, віддавайте перевагу сорту в основному класичні. Як експеримент, можна спробувати сорти редиски гігантський або білий, віднесені до екзотичних. У разі попиту на ці сорти, їх кількість можна збільшити;

— Істотний вплив на розмір доходу має продаж редису в святкові дні;

— Хороша пора для продажу редиски зима і літо, коли на ринку переважають інші овочі, притаманні цій порі;

— Не рекомендується вирощувати партії великих обсягів восени, тому що ринки в цю пору перенасичені.

Хитрі виверти маркетингувирощування редиски власний бізнес

1. Застосовуючи яскраві кошики, прилавки продукт виявляється на першому плані і привертає до себе увагу.

2. Потрібно створити умови, щоб у споживача була можливість ваш продукт спробувати.

3. Покупець повинен бути впевнений, що продукція, вирощена вами, не піддавалася хімічній обробці і впливу.

У разі, їли ви не самі плануєте реалізовувати свою продукцію, то знадобиться укласти договори з магазинами або ж іншими торговими точками на ринку. Тоді вам залишається лише займатися упаковкою вашого товару.

У підсумку можна переконатися, що вести бізнес по вирощуванні редису, в загальному, не вимагає великих витрат і особливих зусиль, а прибуток досить таки хороша. Трохи постаравшись, виходить дуже навіть непоганий результат.

Прочитавши нашу статтю, в якій викладено секрети вирощування редиски, ви обов’язково досягнете в своєму бізнесі величезних успіхів і дана бізнес-ідея допоможе побудувати стабільний бізнес з вирощування редиски.