У структурі споживаних на планеті напоїв значну питому вагу належить пиву. Згідно зі статисткою попит на пиво, як і раніше, великий.

Якщо вірити прогнозам ця тенденція збережеться невизначено тривалий час. Якщо звернути увагу на відвідувачів закладів громадського харчування (кафетеріїв, барів, ресторанів …), в асортименті яких є пиво, то стане очевидним, що пиво розбирається на ура.

як оформити магазин розливного пива

Все вище сказане говорить про перспективність бізнес-ідеї та життєздатності проекту, який передбачає відкриття магазину розливного пива .

Бізнес по відкриттю магазину розливного пива

У цьому бізнесі не все так просто. Наприклад, ініціатору проекту належить зіткнутися з такою проблемою як жорсткий тиск з боку конкурентів.

Практично в кожному продуктовому магазині є пиво. У той же час треба розуміти, що пиво в пляшках по багатьом параметрам поступається такому разливному.

Як організувати бізнес з відкриття магазина розливного пива

На результати роботи в цьому бізнесі впливає сезонність. Максимальний попит припадає на літо, мінімальний — на зиму. Згладити цю проблему можна за допомогою доповнення асортименту гарячими напоями.

Не можна не відзначити малий термін зберігання пива — до 5 днів. Власники магазинів, що спеціалізуються на продажу пива, кажуть, що іноді за день продається лише половина партії, а решта просто виливається.

Це вказує на раціональність закупівель невеликих партій пива (особливо в спекотні періоди року).

Незначне невідповідність магазину нормам СЕС та інших інстанцій може призвести до штрафів, судових позовів і навіть до закриття торгової точки.

Після відкриття торгового об’єкта здобувачам вакансій представиться можливість працевлаштуватися.Громадськості буде запропоновано за доступною ціною якісне пиво, яке за якістю перевершує альтернативу в пляшках.

як відкрити магазин розливного пива

 

Аналіз ринку розливного пива

Треба знати своїх конкурентів, клієнтів в обличчя. Гуру комерції кажуть, що досягти успіху без планування майбутнього починання не можна.

Грамотний бізнес-план дозволить уникнути багатьох проблем, наприклад, невиправданих інвестицій, банкрутства, неефективного розподілу грошових потоків і так далі.

Для складання цього документа необхідне знання тенденцій ринку.

У процесі аналізу об’єктами дослідження є сильні і слабкі сторони конкурентів, їх асортимент, цінова політика, фінансові можливості і переваги потенційних клієнтів.

Місце для магазину розливного пива

Це один з головних чинників, що визначають обсяг продажів пива. В принципі, розливне пиво буде затребуваним в будь-якому районі (крім промислового) населеного пункту, якщо, звичайно, місце буде відрізнятися великою прохідністю.

Непогані результати дають магазини в спальних районах. Якщо планується літній варіант закладу, то реалізовувати ідею слід в найпопулярніших місцях відпочинку.

Розвитку бізнесу сприятимуть поруч розташовані ТЦ, метрополітен, авто-, залізничний вокзал, великі підприємства.

Варто відмовитися від відкриття закладу біля навчальних закладів.

бізнес-ідея відкриття магазину розливного пива

Приміщення під магазин розливного пива

Перевагу варто віддати окремо стоїть будівлі. Воно може бути орендованим, придбаним, побудованим.

Останні два варіанти зажадають великих інвестицій, але свій об’єкт нерухомості завжди можна продати, здати в оренду або поміняти його формат.

Оренда дозволить скоротити початкові капіталовкладення, правда, досить часті випадки, коли орендодавці відмовляються продовжувати договір.

Бажано, щоб база для майбутнього магазину мала необхідні для повноцінної роботи комунікації — вентиляцію, каналізацію, систему опалення, водопровід, протипожежну систему, електромережу.

Не обійтися без природного, штучного освітлення. При внутрішній обробці поверхні потрібно покращувати керамічною плиткою (альтернатива — фарби без токсинів).

У плануванні обов’язковий пожежний вихід. Доведеться подбати про план евакуації, вогнегасниках.

Устаткування для торгівлі розливним пивом

Економія на обладнанні не вітається.

У нашому випадку набір обладнання буде представлений:

  • стійкою, прилавком;
  • охолоджувальних апаратом, торговим холодильником;
  • газовими балонами;
  • редуктором. Необхідний для підтримки тиску в балонах;
  • кегямі;
  • пивними шлангами;
  • каплезбірник;
  • касовим апаратом.

бізнес з відкриття магазина розливного пива

Працівники магазину розливного пива

Від професіоналізму співробітників в комерції залежить багато. Відібрати досвідчених, відповідальних, комунікабельних працівників дозволять консультації, вивчення резюме, відгуків з минулих місць роботи.

Кожен співробітник повинен мати у своєму розпорядженні санітарної книжкою.

На старті можна обійтися двома продавцями. В першу чергу треба зробити ставку на молодих, товариських здобувачів вакансій

Зарплата — ставка + відсоток від виручки.

Не відмовляйтеся від штатного бухгалтера. Альтернатива — залучення до роботи співробітника в міру виникнення необхідності в його послугах.

Офіційна реєстрація пивного бізнесу

Доступні форми реєстрації об’єкта — ІП, ТОВ. Оптимальна система оподаткування — спрощенка.

Касовий апарат обов’язково реєструється.

Зелене світло повинні дати СЕС, Росспоживнагляд, пожежна інспекція.

На оформлення майбутнього починання витратиться близько 25 тис. Р.

Реклама магазину розливного пива

Часто новачки нехтують рекламою, що негативно позначається на розмірі клієнтської бази, обсязі продажів і відповідно на рівні рентабельності.

як організувати бізнес з відкриття магазина розливного пива

В процесі реалізації рекламної кампанії можна скористатися телебаченням, радіостанціями, оголошеннями, ЗМІ, брошурами, листівками, інтернетом.

Не зайвим буде свій сайт. Велика увага треба приділити іміджу.

Треба зробити так, щоб сарафанне радіо грало тільки в вашу користь.

Маленька хитрість — багато шанувальників пива є фанатами тих чи інших видів спорту, команд, тому в магазині можна встановити телевізор для трансляції спортивних змагань.

Розвитку бізнесу сприятимуть найбільш затребувані сорти пива.

Чим ширше асортимент, тим краще. Крім пива він повинен включати доповнюють його продукти — арахіс, фісташки, сушену рибу.

Інвестиції в пивний магазин

Для запуску проекту буде потрібно близько 250 тис. Р. Орендоване обладнання дозволить зменшити цю суму до 150 тис. Р.

Що стосується поточних витрат, то вони складуть близько 230 тис. Р.

Коливання націнки — 40-100%.

Влітку значення чистого прибутку складе приблизно 300 тис. Р.

Швидше за все, інвестиції повернуться через три місяці.