Багато молодих і не дуже молоді люди замислюються над відкриттям власної справи. У кого-то це виходить, а хтось так і продовжує мріяти, боячись власних страхів.

бізнес-ідеї для невеликого міста

Але для тих, хто все ж наважився випробувати долю варто відзначити, що специфіка ведення бізнесу, як і самі бізнес-ідеї , в великих і малих містах дуже відрізняються.

Бізнес в невеликому місті

Для початку, варто розібратися з поняттям невеликого міста. Якщо відкинути мегаполіси з багатомільйонним населенням і великі міста з чисельністю 150-500 тисяч чоловік.

Залишаться середні за величиною міста в 50-150 тисяч чоловік, а ось нішу невеликих міст займуть населені пункти в 20-50 тисяч жителів.

Специфіка ведення бізнесу для кожної групи міст різна, але ось невеликі міста в цьому плані відрізняються і від мегаполісів і від сільської місцевості.

Головні особливості ведення бізнесу в невеликому місті

 

  1. Низька купівельна спроможність населення . З цим фактором не посперечаєшся, адже в маленьких містах люди отримують мінімальні заробітні плати, якщо там взагалі є робота. Тому які б методи не використовував підприємець, його бізнес зазнає фіаско. Якщо справи в маленькому місті йдуть непогано і у населення є постійна робота, тоді є сенс задуматися про відкриття бізнесу;
  2. Обмежене коло покупців . Продукція може бути орієнтована на певний сегмент споживачів, а значить навіть ті 30 тисяч чоловік уже не можуть бути всі розглянуті як потенційні покупці. Коло звузиться ще більше, якщо з’являться нові конкуренти і тоді всім буде непереливки;
  3. Низький рівень кваліфікації та професіоналізму співробітників . Якщо бізнес нехитрий і підприємець може впорається сам, то ця проблема його не зачепить. А якщо є потреба в найманій робочій силі, то тут можуть виникнути проблеми. У маленьких містах мало хороших професіоналів з відповідним утворенням, а якщо хтось і є тлумачний, то він швидше за все буде шукати кращого життя у великому місті;
  4. Велика плинність кадрів , так як молодь прагне переїхати до великих міст і бізнесменам доводиться знову і знову навчати новий персонал;
  5. Своєрідний менталітет людей, що живуть в невеликих містах . І це реальна проблема, так як жителі цих місцевостей дуже важко перебудовуються на новий лад і дуже прив’язані до всього стандартному і буденного. Тому ніякі ноу-хау не варто намагатися реалізувати;

Яку бізнес-ідею вибрати в невеликому місті

Для того щоб зрозуміти яка ідея актуальна і затребувана в невеликому місті коштує діяти від зворотного, тобто відсікати варіанти, які точно не реалізуються в цій місцевості.

Бізнес ідеї роздрібної торгівлі в невеликому місті

Так, в першу чергу, варто відкинути всі спроби відкрити роздрібну торгову точку стандартних товарів.Хоч на перший погляд ця ідея і досить перспективна, але ця ніша швидше за все вже зайнята.

роздрібна торгівля для невеликого містаДо того ж знайти підходяще місце з високою прохідністю буде важко, а витрати на зведення нового магазину не покриються прибутком.

Якщо говорити про якісь нестандартних товарах, то їх продаж також не принесе особливого ефекту, так як попит на них буде ще менший.

Виняток можуть становити лише ті товари, в яких реально потребує населення і тому буде звертатися саме до конкретного підприємцю щоб не їздити в сусідні міста.

Якщо хтось думає, що раз у сусіда добре виходить торгувати і він добре на цьому заробляє, то у мене також вийде. Аргументом на користь сусіда буде те, що він працює в цій сфері вже не один рік, а значить у нього сформувалася постійна клієнтура, відбити яку буде дуже складно.

Умови для бізнесу зараз змінилися і стали набагато жорсткіше.

Бізнес-ідеї зі сфери послуг для невеликого міста

Після того, як ідеї з торгівлею відійшли на задній план залишається простудіювати варіанти з наданням послуг. Тут теж не все так просто, адже в невеликому місті є потреба далеко не у всіх послугах.

Так, наприклад, дорогі процедури або послуги не будуть актуальні, адже у людей просто немає на них грошей.

А ось стандартний набір послуг, але в хорошому виконанні буде дуже затребуваний. Якщо розглядати індустрію краси, то унікальні процедури по типу обгортання і СПА навряд чи будуть користуватися попитом.

яку бізнес-ідею можна вибрати для невеликого міста

А ось звичайні послуги зі стрижки, фарбування, манікюру, педикюру і масажу будуть сприйняті на ура.

Особливістю відкриття такого бізнесу є продаж звичайної «цукерочки» в ошатною упаковці, щоб привернути увагу споживачів до звичайних на перший погляд речей.

Якщо по близькості є який-небудь велике місто, то актуальною буде ідея-бізнесу на землі, тобто рослинництво або тваринництво.

Тоді можна буде реалізовувати свою продукцію в великому місті за хорошою ціною.

Бізнес — дуже відповідальне і часом непередбачувана річ. Тому варто передбачати всі можливі фактори, які можуть на нього вплинути.